10 ambicingiausių stiklo statinių pasaulyje

Shurdutori bokštas, Osaka, Japonija

Šurdutori bokštas yra įvairios paskirties pastatas Osakoje, Japonijoje. Jis baigtas statyti 2010 m. Jo aukštis – 259 m (850 pėdų), todėl tai yra ketvirtas pagal aukštį pastatas Osakoje ir penktas pagal aukštį Japonijoje. Pavadinimą "Shurdutori", kuris reiškia "Tiltų miestas", įkvėpė pastato vieta šalia geležinkelio. beremisstiklas.lt – kiek tai kainuoja? Šį įspūdingą stiklinį dangoraižį sudaro plieninis karkasas ir užuolaidinių sienų sistema, sudaryta iš daugybės tarpusavyje sujungtų stiklo plokščių. Kiekviena plokštė yra vos 6,6 mm (0,26 col.) storio, todėl pastatas itin efektyviai naudoja energiją, nes drėgnomis Japonijos vasaromis jam reikia minimalaus oro kondicionavimo.

Tokijo Solamachi, Japonija

StiklaiTokijo Solamachi suprojektavo Mitsuo Fujimoto ir pastatė jį rekultivuotoje žemėje netoli Imperatoriškųjų rūmų Tokijo centre. Solamachi tarnavo kaip apžvalgos bokštas, jame buvo įrengtas besisukantis restoranas, tačiau 2011 m. gegužę jis buvo uždarytas dėl mažo lankytojų skaičiaus ir didelių eksploatavimo išlaidų. Dabar pastatas renovuojamas kaip naujas komercinis ir kultūros centras, kurį planuojama atidaryti 2020 m. pabaigoje.

Ryugyong viešbutis Pchenjane, Šiaurės Korėjoje

Pchenjane, Šiaurės Korėjoje, esantis viešbutis "Ryugyong Hotel" šiuo metu yra aukščiausias neužimtas pastatas pasaulyje. Iš pradžių jis buvo suprojektuotas kaip aukščiausias pasaulio viešbutis, tačiau 1992 m. statybos buvo sustabdytos dėl finansų krizės. Viešbutis yra piramidės formos, o stiklinė išorė turi priminti deimantą. Fasadą sudaro 10 000 trikampių stiklo plokščių, kurių kiekviena yra 10 cm storio.

Hearst Tower, JAV

Hearst Tower yra kultinis biurų pastatas Niujorke. Urugvajaus architekto Carloso Otto suprojektuotas bokštas buvo baigtas statyti 2001 m. Jo aukštis – 266 m (876 pėdų), todėl jis yra antras pagal aukštį pastatas Niujorke po "One World Trade Center". Hearst Tower yra lenktas ir sudarytas iš trikampių stiklo plokščių. Jame yra didelis penkių aukštų atriumas, kurio centre yra elipsės formos anga, 30 m (98 pėdų) pločio ir 35 m (115 pėdų) aukščio.

Šanchajaus parodų centras, Kinija

Šanchajaus parodų centras Šanchajuje, Kinijoje, yra parodų salė su posūkiu. Jį suprojektavo "Buro Architects" ir "Zaha Hadid Architects" architektai, jis baigtas statyti 2017 m. Masyvų pastatą sudaro keletas susikertančių stiklo ir plieno konstrukcijų, formuojančių dramatišką, erdvėlaikį primenantį fasadą.

Guangdžou komunos apartamentai, Kinija

Guangdžou "Guangzhou Commune Apartments", esantis Guangdžou mieste, Kinijoje, yra gyvenamasis pastatas su unikaliu stikliniu fasadu. Pastatas yra didelio gyvenamųjų namų kvartalo, vadinamo Tianyu New Town, dalis, jį sudaro trys bokštai su stiklinėmis sienomis, nuspalvintomis mėlyna spalva. Mėlynai tonuotas pastato stiklas buvo sukurtas siekiant sumažinti žalingą ultravioletinių saulės spindulių poveikį.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>