Apklausa: kada leidžiate vaikams žaisti kompiuterinius žaidimus

ŽaidimaiGalima tik pagalvoti, kaip tokie https://www.tarasgames.lt/xbox-360-zaidimai yra patrauklūs vaikams, norintiems išbandyti kažką naujo. Iš tiesų, tokie žaidimai gali būti labai įdomūs, tačiau tėvai visuomet stengiasi vaikams reguliuoti ir riboti žaidimus, kad vaikai ne tik žaistų, bet ir mokytųsi, sportuotų, bendrautų su kitais vaikais gamtoje ir pan. Paklausėme keleto tėvų, kaip jie leidžia vaikams žaisti, kaip skirsto laiką ir ką draudžia, o dėl ko neturi pretenzijų.

Kasdienė laiko dozė

Pirmieji kalbinti tėvai sako, kad kompiuteriniai zaidimai yra tikrai labai mėgstami vaikų, tačiau šie žaidimai yra vaikams ribojami. Yra kontroliuojama, kiek yra leidžiama. Šiokiadieniais yra leidžiama pažaisti tik paruošus pamokas ir tik po 1 valandą. Anksčiau būdavo leidžiama žaisti tik 30 minučių, bet vėliau tai kažkaip pasikeitė. Ir taip pat leidžiama žaisti savaitgaliais, tai būna ilgiau. Tėvai patys sako, kad jiems iš tiesų yra naudinga, kad yra toks užsiėmimas, kuris vaikams labai patinka. Nes tuomet tėvai gali bent kažkurį laiką netrukdomai užsiimti savo veiklomis, būdami namuose. Tačiau stengiasi tuo nepiktnaudžiauti, nes tikrai tai neturėtų būti vienintelė veikla, kuri domintų vaikus.

Žaidimai už nudirbtus darbus

Antrieji tėvai sako, kad žaisti kompiuterinius žaidimus jie namuose leidžia tik už padarytus tam tikrus darbus. Taip siekiama vaikus auklėti, ugdyti ir išmokyti juos gyventi tvarkingai bei darniai. "Niekada neleidžiame žaisti, jeigu neparuoštos pamokos. Tai jiems nepatinka, tačiau norime, kad vaikai pirmiau, kol dar nėra labai pavargę, galėtų tiesiog mokytis, ir tik paskui žaisti", – sako jie.

Bausmės – neleidžia žaisti

Paklausti apie bausmes, tėvai sutaria, kad labai dažnai bausmė vaikui būna kažkokio malonumo iš jų atėmimas. "Niekas nekalba apie fizines bausmes, tai būtų tikrai niekaip nepateisinama. Tačiau tokios bausmės kaip neleidimas eiti iš kiemo, susitikti su draugais arba žaisti kompiuteriu – tokios tikrai yra reikalingos. Ir jos veikia. Vaikas tada pamąsto, ką padarė ne taip. Be to, jis apskritai ima ieškoti naujų galimybių, ką galėtų veikti tuo laisvu metu. Tad kažkokie pokyčiai ir kažkokių pramogų atėmimai vaikui nėra pasaulio pabaiga, tai daug išmokančios pamokos", – sako jie.

Žaidžia kartu su vaikais, tik atrinktus žaidimus

Kai kurie tėvai sako, kad jiems patinka žaisti žaidimus su vaikais tik tuomet, kai tai yra žaidimai, tinkantys visiems: ir mažiems, ir dideliems. O tokių tikrai yra.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>