Ar reikalingas vejos tręšimas?

Norint turėti gražią veją, dažnai tenka išgirsti įvairių patarimų, todėl jeigu norite turėti žaliuojančią gražią veją, turėtumėte žinoti, kad reikalingos ne tik geros sėklos ar žemė, bet ir trąšos vejai. Tinkamai parinktos trąšos padeda aprūpinti veją visomis reikalingomis medžiagomis.

TrašaTrąšos skirtos vejai yra specialios trąšos, kurios tinkamos vejoms. Jose yra reikalingos medžiagos, kurios padeda išlaikyti sveiką šaknų sistemą bei sodrią spalvą. Dažniausiai naudojamos tokios trąšos, kaip kalio ir natrio salietra, fosforas ir amonis. Tiesa, geriausia rinktis specialiai pagamintas kompleksines trąšas, nei pirkti pavienes trąšas ir jomis tręšti veją. Trąšų mišinys daug geriau ir patogiau, nes pirkėjui nereikia galvoti, kiek kokių medžiagų trūksta ir, kiek jų barstyti. Tik pagalvokite ar bus vejai gerai, jei barstysite atskirai kiekvieną ar pasirinktas grupes trąšų, pavyzdžiui, vieną kartą amonio ir natrio salietrą, o kitą kartą fosforą? Bus netolygus trąšų paskirstymas. Kai yra kompleksinės trąšos, tai kiekvienoje mažoje granulėje yra visos reikalingos medžiagos, todėl ir jų paskirstymas yra labai geras. Be to, trąšos paskirstomos tolygiai. Kitaip sakant, kiekviena granulė turi po tam tikrą kiekį trąšų medžiagų, kurių reikia. Barstant nurodytą kiekį, užtikrinama, kad veja gauna visas reikiamas medžiagas vienu metu ir jai netrūksta, kurios nors vienos medžiagos.

Galima išskirti tokias trąšas, kurios labai gerai veikia. Tai yra ilgalaikės trąšos. Tokios ilgalaikio poveikio trąšos per tam tikrą laiką po truputį pasiskirsto tolygiai ir užtikrina, kad veja visuomet gauna reikiamas medžiagas. Pavyzdžiui, organinės trąšos vejai veiks po truputį ir ilgą laiką gerindama tiek žemę, tiek ir vejos augimą. Pirkėjas taupys laiką, nes nereikės dažnai tręšti, o ir sutaupys pinigų, nes reikės mažiau trąšų. Tai labai naudinga.

Kartais galima išgirsti, kad tręšimas gali nualinti vejos dirvą. Tai nėra tiesa. Jei nebus pakankamai maistinių medžiagų, tai veja pradės skursti. Ji pakeis spalvą, pradės retėti ir atsiras daugiau ligų. Tik tręšimas gali užtikrinti tinkamą vejos augimą. Juk neprižiūrimos vejos atrodo labai prastai, jei jas palyginsime su tų savininkų, kurie nuolat rūpinasi tręšimu ir laistymu.

Nors kartais galima išgirsti, kad žmonės pataria nešvaistyti pinigų vejos tręšimui, tačiau tai nėra geras patarimas. Jei norite turėti gražią veją, tai trąšos jai yra būtinos, tik tuomet veja bus tinkamai prižiūrima, o jūs džiaugsitės gražiai žalia jos spalva.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>