Arbata: kokią sveikiausia gerti?

ArbataArbatos poveikis sveikatai yra diskutuotinas, nes vieni moksliniai tyrimai patvirtina, kad vienos rūšies arbata sveikiausia, tuo tarpu kitas mokslinis tyrimas teigia, kad kita arbata turi daugiausia sveikatai naudingų medžiagų ir t.t. Dėl to pirkėjai labai dažnai nežino kuo remtis ir ką pirkti. Šiuo metu arbata yra labai populiarus gėrimas ir galima pasakyti, kad yra tam tikros jos rūšys, kurios tikrai yra naudingos sveikatai, pavyzdžiui, vaistažolių, žalioji ir juodoji. Tiesa, negalima išskirti kuri iš jų sveikiausia, nes kiekvienas žmogus yra unikalus ir kiekvienam šis atsakymas, kuri arbatos rūšis yra sveikiausia, bus skirtingas.

Tikriausiai nesuklysime pasakę, kad populiariausias yra juodos arbatos pasirinkimas. Pasaulyje jos išgeriama daugiausia ir ją galima laikyti klasika. Tokią arbatą geria daugelis žmonių ir ji gardinama įvairiais priedais, pavyzdžiui, pienu ar cinamonu. Svarbu žinoti, kad juodos arbatos puodelyje yra daug kofeino ir reikia vengti ją gerti vakare, nes gali būti sunku užmigti. Geriausia būtų gerti ją likus maždaug 6 valandoms iki miego. Ji tonizuoja, todėl tinkama gerti ryte ar po pietų. Taip pat ja daugelis keičia kavą, nes nors kofeino ir yra daug, tačiau ji nesukelia priklausomybės kaip kava. Taigi, saikingai geriant juodą arbatą tikrai nieko blogo nenutiks ir naudingos jos savybės tikrai bus sveikas pasirinkimas.

Vaistažolių arbata nors ir nėra pats populiariausias pasirinkimas, tačiau ji tampa vis populiaresnė. Sveikatai ji tikrai labai naudinga, juk visi žinome, kad įvairios vaistažolės nuo seniausių laikų buvo naudojamos įvairiems negalavimams ir ligoms gydyti. Be to, galima rasti tokių vaistažolių, kurios tonizuoja, stiprina imunitetą ir padeda atsipalaiduoti. Kaip matote yra skirtingų poveikių vaistažolės ir labai svarbu jas tinkamai pasirinkti, kad nebūtų pakenkta sveikatai.

Žaliosios arbatos poveikis taip pat teigiamai vertinamas. Ji taip pat tonizuoja bei padeda pagreitinti medžiagų apykaitą. Ji dažniau rekomenduojama rinktis vietoje juodos arbatos. Apie visas teigiamas jos savybes galite sužinoti labai paprastai, nes informacijos yra labai daug. Tereikia rinktis tinkamai atsižvelgiant į savo sveikatą ir viskas bus gerai.

Norintys gerti sveiką arbatą turėtų sužinoti kokias savybes turi skirtingos žolelės ir arbatžolių rūšys. Tuomet teisingai įvertinti savo sveikatą ir pasirinkti tokią, kuri labiausiai tinka. Kartais tai padaryti sunku, todėl gerai būtų konsultuotis šiuo klausimu su pardavėjais, vaistininkais ar specialistais, kurie išmano arbatų rūšis.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>