Ką reikia apgalvoti renkantis garažo vartus?

Garažo vartų pirkimas toks pat retas reiškinys kaip ir naujo namo ar buto pirkimas. Gerai pasirinkus jie tarnauja ilgus metus, puošia namą ir gali padėti palaikyti tinkamą šilumą name. Tad ką reikia apgalvoti, kad garažo vartai džiugintų ir tarnautų daugybę metų?

Paskirtis

Garažo vartaiDaugelio žmonių garažas iš tiesų nėra garažas, tai labiau sandėliukas, dirbtuvės ar žaidimų kambarys. Jei ir jūs ketinate garažą naudoti ne tik pagal jo tiesioginę paskirtį, į tai reiktų atsižvelgti pirmiausia. Kiekviena veikla reikalauja skirtingų garažo vartų – dirbtuvėse norėsis šviesos, sandėliuke – šilumos, o garaže – saugumo, izoliacinių savybių.

Stilius ir spalva

Jei ieškote vartų garažui, kuris yra prie jūsų namo, tai labai svarbi dalis. Prie klasikinio stiliaus namo modernūs garažo vartai atrodytų keistai, ir atvirkščiai – moderniam namui, mediniai garažo vartai netiks. Kitas dalykas – spalva. Tinkama spalva gali papuošti jūsų namą – padėti jį akcentuoti arba kaip tik – padėti susilieti su kaiminyste. Du paprasti patarimai – vartų spalvos nederinkite prie namo durų, nes būtent namas turėtų būt akcentas, o ne garažas. Ir antras patarimas – venkite per ryškių spalvų, nes jos gali atrodyti keistokai. Kartais norisi išsiskirti, bet nepamirškite, kad galbūt kažkada namą pardavinėsite, todėl geriau rinktis konservatyvesnes, kremines spalvas.

Medžiaga

Yra trys pagrindinės medžiagos iš kurių gaminami garažų vartai – plienas, aliuminis ir medis. Kiekviena iš šių medžiagų turi savo privalumų ir savo trūkumų. Plienas yra ilgaamžis, pakankamai nebrangus, gerai atlaiko oro sąlygas, tačiau gali būti sunkus. Aliuminis yra lengvas, nerūdija, puikiai dera su langais, geras pasirinkimas, jei ketinate kelti rankomis. Medis – gražu, natūralu, tačiau reikalauja priežiūros, pakankamai sunkūs ir brangūs.

Izoliacija

Gerai izoliuoti garažo vartai neleidžia šilumai nutekėti iš namo, todėl garaže žiemą būna šilčiau, o vasarą neleidžia karščiui patekti į vidų, todėl vasarą bus gaiviau. Jei jums tai svarbu, rinkitės kuo aukštesnės izoliacijos vartus.

Išvada

Renkantis garažo vartus yra keletas pagrindinių kriterijų, kuriuos reikia apgalvoti, kad būtumėte patenkinti savo pirkiniu. Kiekvieni garažo vartai turi savų privalumų ir savų trūkumų, tačiau tinkamai juos įvertinę išsirinksite, kas jums yra svarbiausia.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>