Gyvūnų kastracija ir sterilizacija: ką mano veterinarijos klinika?

Turėdami augintinį prisiimame atsakomybę už jo sveikatą ir gerovę. Vienas dažniausių šeimininkų klausimų – ar verta atlikti kastraciją / sterilizaciją? Veterinarijos klinika teigia, kad konkretus sprendimas priklauso nuo individualios situacijos, t. y. nuo to, ar ketinate užsiimti veisimu, ar augintinis gyvens lauke ar namuose ir t. t., tačiau dažniausiai gyvūno kastracija / sterilizacija siejama su praktiškesniu, naudingesniu ir sveikesniu sprendimu, kuris padeda išvengti elgesio problemų ir įvairių sveikatos sutrikimų.

Kodėl kastracija / sterilizacija yra naudinga?

VeterinarijaVisuomenėje įsigalėjusi nuomonė, kad augintinio sterilizavimas / kastravimas prieštarauja natūralios gamtos dėsniams ir gali pakenkti gyvūno sveikatai. Veterinarijos klinika teigia, kad toks požiūris toli gražu neatitinka realybės. Visų pirma, šiuolaikinėmis sąlygomis augintiniai laikomi gana toli nuo kažkada įprastų natūralių sąlygų. Priešingai, sterilizacija ir kastracija padeda rūpintis gyvūno sveikata ir išvengti daugybės ligų, pvz., sterilizuotoms patelėms sumažėja krūties, gimdos ir kiaušidžių vėžio rizika, taip pat – gimdos uždegimo tikimybė ir pan. Patino kastravimas apsaugo jį nuo galimų prostatos susirgimų (atlikti tyrimai rodo kad iki 80 proc. nekastruotų šunų turi prostatos problemų), prostatos, sėklidžių, tiesioginės žarnos vėžio, taip pat – sėklidžių išvaržų. Galiausiai, atlikus kastraciją ir sterilizaciją, sumažinamas stresas ir problemos dėl hormonų, augintinis jaučiasi ramesnis.

Praktika rodo, kad daugelis šeimininkų, ypač auginančių šunis, mano, kad iškastruotas ar sterilizuotas gyvūnas nebesaugos teritorijos ir negins žmonių. Veterinarai primena, kad gyvūno instinktas saugoti artimuosius ir savo teritoriją nulemtas auklėjimo ir prigimties, o ne hormonų kiekio. Tiesa, kastruotas / sterilizuotas augintinis iš tiesų taps ramesnis ir paklusnesnis, nebus linkęs pulti ant aplinkinių ar gyvūnų, tačiau tik dėl to, kad nevertins jų kaip potencialių konkurentų poravimuisi. Sumažėjęs dėmesys į išorinius dirgiklius leis susikoncentruoti į šeimininko komandas ir efektyviau saugoti teritoriją.

Kokio amžiaus gyvūnui atliekama kastracija / sterilizacija?

Kastracija ir sterilizacija rekomenduojama augintiniams, sulaukusiems 5–6 mėnesių. Tokio amžiaus gyvūno organizmas būna pakankamai susiformavęs ir pasiruošęs pirmai vadai. Be to, anksti atlikta procedūra sumažina nepageidaujamos elgsenos tikimybę, kadangi vėliau atsiradę įpročiai net ir po procedūros yra sunkiau pašalinami. Amžiaus ribų, iki kada kastraciją ar sterilizaciją galima atlikti, nėra, t. y. procedūra gali būti atlikta ir senyvo amžiaus gyvūnams ir augintiniams, turėjusiems palikuonių.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>