Informacija apie raktų gamybą

Kad raktas tinkamai veiktų, jį reikia įdėti į spyną ir pasukti. Tačiau jeigu jis ateityje neveiks, ar turite atsarginį raktą savo namams, jeigu nepavyktų atsirakinti su senu raktu? Gali būti, kad atėjo jums laikas pasidaryti atsarginį raktą. Raktams pagaminti dažniausiai yra naudojamas žalvaris arba nikelio ir žalvario mišinys, o pačios spynos yra gaminamos iš žalvario. Raktai nuolatos yra naudojami, todėl nenuostabu, kad su metais jie susidėvi. Taip pat svarbu palikti atsarginį raktą pas savo šeimos narį arba patikimą draugą, jeigu kada nors prireiktų atsarginio rakto ir galėtumėte patekti į savo namus.

Kaip raktai gaminami?

Raktų gamyba vyksta labai paprastai, tiesiog kiekvienas raktas yra pjaustomas su specialiu aparatu, kurį galime pavadinti raktų dauginimosi aparatu. Paimamas originalus raktas ir jis dedamas į spaustuvą, kuris yra tame aparate ir tuomet lyginame jį su pjovimo įrankiu, o tuščią raktą įdedame į spaustuką, kuris yra gaminimo įrankio šone. Lygiavimo įrankis yra paprasčiausias metalo gabalas, kuris yra visiškai lygus su ašmenimis. Raktų gaminimo aparatas leidžia mums užtikrinti, kad kiekviena duobutė būtų lygi su kito raktu.

Po tokios eigos, jungiame raktų kopijavimo aparatą, tuomet juda originalus ir tuščias raktas horizontaliai, naudojant originalų kaip šabloną. Toliau mūsų aparatas nušlifuoja dublikatą, kad jo apdaila būtų visiškai sklandi. Na, o galutinis variantas, kad kopijos raktas yra visiškai vienodas kaip originalo.

Kiek laiko trunka rakto gaminimas?

Profesionalūs raktų gamintojai gali atlikti standartinę rakto kopiją vos per kelias minutes. Tačiau yra atvejų, kuomet yra gaminamos kopijos sudėtingesnių raktų, kurių kopijavimas gali užtrukti iki trisdešimties minučių. Laikas priklauso nuo tos gamyklos į kurią jūs einate ir koks yra jūsų raktas.

Ar galiu atlikti rakto kopiją be originalo?

Tikrai taip, šiais laikais galima atlikti rakto kopiją ir be originalo. Jeigu jūs pametėte originalų raktą arba jis yra per daug nusidėvėjęs, tuomet profesionalus raktų gamintojas gali nustatyti jūsų rakto kodą pagal griovelius ir gylį. Nustatęs šiuos duomenis, jis žinos kokia tiksli forma yra reikalinga ir kaip tikslingai reikia pjaustyti raktą, kad būtų sukurtas aukštos kokybės kopija. Tačiau jei turite originalų raktą, tuomet siūlome ir daryti jo kopiją.

Kur atlikti raktų kopijas?

Kitose šalyse galima rasti savitarnos raktų pjaustymo kioskus, tačiau Lietuvoje dar tokių nėra. Tačiau norime paminėti, kad tokie savitarnos kioskai nėra patikimi variantai. Kadangi jūs negausite jokios garantijos, kad jie veiks ilgą laiką ir jog bus tinkamai sukalibruojami. Dažniausiai rekomenduojama keisti į raktų gamyklas, kurie turi daugelio metų patirties ir atlieka nepriekaištingus pjūvius. Naudojami profesionalūs aparatai leidžia gamintojams išvengti nenumatomų klaidų ir pagaminti raktą aukščiausios kokybės

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>