Ką reikia žinoti apie pavasarinius darbus šakniavaisių auginime?

Raudonos akėčiosPavasariniai darbai žemės ūkiuose, kuriuose auginami šakniavaisiai pradedami anksti. Tam reikalingos akėčios, trąšos ir sodinimas. Norint užauginti gerą derlių, reikia pasirūpinti ir teisingu sodinimu, kitaip nebus gero derliaus.

Darbai pradedami, kai tik galima atlikti akėjimo darbus nepakenkiant dirvos struktūrai. Labai svarbu atlikti tinkamai akėjimo darbus. Kartais jų neužtenka, tuomet reikia atlikti lyginimo darbus kartu su akėjimu. Tokiems darbams naudojama speciali technika – vidutinio sunkumo arba sunkios akėčios ir lygintuvai. Naudojant akėčias pašiaušiamas susigulėjęs dirvožemio sluoksnis. Tai veikia dirvą teigiamai, nes ji neišgarina vandens ir nesusidaro sąlygos susidaryti žemės plyšiams.

Labai svarbios yra trąšos. Tiesa, trąšos turi pasirenkamos pagal tai, kas auginama ir koks laikotarpis. Kiekvienais metais reikia įterpti azoto trąšų. Kas tris metus reikia atlikti dirvos tyrimus, kad būtų nustatyta, ko trūksta. Agronomai turi sudaryti šakniavaisių tręšimo planą ir jo griežtai laikytis. Šiuo metu yra įvairių trąšų, todėl reikia pasirinkti labiausiai tinkamas. Vieni naujoja ekologiškas trąšas, kiti mineralinės kilmės ir pan. Kokias rinktis priklauso nuo auginamų augalų ir to, koks yra ūkis. Juk, jei yra ekologiškas ūkis, tai savaime suprantama, kad tręšimas ir trąšos skirsis nuo tų, kurios naudojamos paprastam ūkiui. Jei nežinote, kokias trąšas pasirinkti, tai reikia tartis ne tik su agronomais, bet ir su trąšų gamintojais bei pardavėjais. Tikrai rasite tokias, kurios tinka.

Ką dar reikia žinoti apie šakniavaisių sėjimą? Pavyzdžiui, valgomieji burokėliai turi būti sėjami lygioje dirvoje. Tam būtina dirvos paruošimo darbus atlikti labai gerai. Sėklos turi reikšmės, todėl reikia pasirinkti labiausiai tinkamas pagal klimato sąlygas ir tai, kokio derliaus reikia. Tam, kad dirvą paruošti tinkamai, naudojamos akėčios ir kita žemės ūkio technika. Šiuo metu technologijos pažengė labai toli, todėl viskas vyksta daug greičiau.

Derlius labai svarbus ūkininkams, todėl reikia suprasti, kad labai svarbu tinkamai paruošti žemę sėjai. Tam naudokite įvairią žemės ūkyje naudojamą techniką, kuri greitai ir tiksliai atlieka darbus. Sėjai taip pat reikia naudoti tinkamą techniką, Tokiu būdu bus tinkamai paruošta dirva ir užsėtos sėklos. Beje, sėklos turi būti sodinamos vienodais atstumais ir vienodu gyliu, tik tuomet daigai sudygs vienodai ir vienu metu subręs. Toks derlius bus geras. Priešingu atveju laukia nusivylimas derliumi, kai sėklos neišdygsta arba išdygsta netolygiai, kas turi neigiamos įtakos visam derliui.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>