Ką reikia žinoti apie turto vertinimą gavus paskolą?

Turto vertinimo svarba yra didžiulė visais tais atvejais, kai tik reikia su būsto paskola pirkti būstą ar žemės sklypą. Svarbu žinoti, kad turto vertinimas suteikia tokią svarbią informaciją, kaip objektyvi išvada apie turto būklę ir tai, kokia šiuo metu yra turto piniginė vertė nekilnojamo turto rinkoje. Ką apie tai reikia žinoti?

Pirmiausia reikia surasti tinkamą būstą ar žemės sklypą. Paieškoms labai svarbu, kad būtų gera vieta. Tik strategiškai gerai apgalvota vieta bus gera investicija į nekilnojamąjį turtą. Dažnai pirkėjai renkasi būstą ar žemės sklypą ne pagal vietą, o pagal kainą. Neretai nutinka taip, kad perkant netinkamoje vietoje, tačiau už gerokai mažesnę sumą, vėliau pradedama gailėtis, nes tampa nepatogus susisiekimas, nėra tinkamų vietų mokytis vaikams, bloga kaimynystė ir t.t. Kad taip nenutiktų, reikia atsiminti, kad gera vieta, kuri jums bus tinkama patogiam gyvenimui, yra svarbiausia.

TurtasKai jau turima tinkama vieta ir žinoma, kokią sumą pinigų reikės pasiskolinti, belieka surasti tinkamiausią paskolos pasiūlymą. Geriausia kreiptis į bent jau kelis bankus ir kredito bendroves, kad galima būtų gauti skirtingus pasiūlymus bei palyginti kokias sąlygas ir palūkanas su marža siūlo. Tuomet beliks išsirinkti labiausiai tinkamą pasiūlymą ir pasirašyti sutartį.

Galima išskirti kelis svarbiausius turto vertinimo etapus. Pasirinkus tinkamą nekilnojamo turto vertinimo įmonę, reikia pasirašyti sutartį ir tuomet laukia dokumentų analizė, ir turto apžiūra. Po šių darbų bus pasirinkta skaičiavimo metodika ir atliktas turto vertinimas bei paruošti reikiami dokumentai.

Daugelis galvoja, kad turto vertinimas trunka labai ilgai. Iš tikrųjų pats turto vertinimas trunka labai trumpai. Po to, kai turto vertintojas atvyksta apžiūrėti turto, tai per maždaug 4 dienas, o kartais ir greičiau, bus atliktas turto vertinimas. Tiesa ilgiau užtrunka sulaukti, kol turto vertintojas atvyks į apžiūrą, nes kartais nutinka taip, kad norinčių atlikti turto vertinimą yra labai daug. Reikėtų ilgai nedelsti ir iš karto susisiekti su tinkamu turto vertintoju. Svarbu žinoti, kad kartais tam tikra kredito bendrovė turi savo sąrašą su rekomenduojamais turto vertintojais, todėl reikėtų pasidomėti ar taip yra jūsų kredito bendrovėje, kurioje jūs imate paskolą būstui ar žemės sklypui. Atliekant turto vertinimą tiek kredito įstaiga, kuri suteikia paskolą, tiek ir tokią paskolą imantis žmogus apsidraudžia nuo to, kad nebus įsigyjamas turtas už mažesnę vertę, nei yra iš tikrųjų.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>