Kaip išmokti vairuoti motociklą?

Jeigu norite išmokti važiuoti motociklu ir būti motociklininku, reikės ir mokslų, ir praktikos, ir naujų pirkinių. Patikėkite, moto padangos nebus vienintelis daiktas, kurį ateinančiais metais pirksite, nes tų naujų prekių bus tikrai daug.

Nusipirkti motociklininko aprangą

MotociklamsKaip matome, dažniausiai motociklininkų apranga yra tos pačios spalvos kaip ir motociklu padangos. Tačiau tai visai nereiškia, kad jums būtinai reikia pirkti juodą motociklisto aprangą bei šalmą. Svarbiausia, kad jie būtų kokybiški ir leistų jums važiuoti saugiai bei profesionaliai. Ką reikėtų nusipirkti? Motociklo vairuotojai turi specialią aprangą. Tai savotiški šalmai šių laikų riteriams, kadangi ta apranga yra gana sunki, su vidinėmis metalinėmis konstrukcijomis. Šios leidžia apsaugoti vairuotoją nuo įvairių traumų, kurių galėtų būti avarijos metu. Todėl vairuotojams ta apranga gali išgelbėti gyvybę ar sveikus kaulus. Būtinas geras šalmas, reikia ir gerų pirštinių, specialių batų, akinių.

Mokytis vairuoti

Norint važiuoti motociklu, reikės teisių. Vairavimo mokykloje išmoksite visas KET taisykles, taip pat techninius motociklo duomenis. Žinosite ne tik, kaip keičiamos moto padangos, bet ir iš ko padarytas variklis. Tačiau ta teorija jums nėra būtina norint vairuoti. Ji labiau sudarys bendrą vaizdą ir kontekstą. O štai tikrosios vairavimo taisyklės bus svarbios. Geriau tai, ką išmoksite laikydamiesi teises, ir turėtumėte galvoje visą laiką vėliau. Mat motociklininkai dažnai vos gavę teises tarsi viską pamiršta bei ima lakstyti didžiausiais tempais, tiesiog skraidyti keliais. Taigi, geriau ką išmoksite, tą ir darykite.

Pirkti techniškai tvarkingą motociklą

Saugumą užtikrinsite ne tik neviršydami greičio, vairuodami blaivūs bei besilaikydami KET taisyklių, bet ir turėdami techniškai tvarkingą motociklą. Žinokite, kada keičiamos motociklu padangos, koks turi būti teisingas garsas, važiuojant, ar tikrai gerai veikia jūsų visi stabdžiai, ar tvarkoje viskas su šviesomis, ar veikia visos kitos dalys. Jeigu tik kada kils abejonių, ar motociklas tikrai sveikas, kuo greičiau jį parodykite meistrams ir nė nebandykite su tokiu kur nors važiuoti, kol nepataisytas ir įtartinas. Tad retkarčiais bent reguliariai važiuokite pasirodyti meistrams. Žiemą mūvėsite žiemines padangas, o vasarą bus paprastesnės vasarinės motociklu padangos.

Dalyvauti motociklininkų bendruomenėje

Kai įsilėksite šioje veikloje, pamatysite, kad labai smagu. Taip pat atrasite ir motociklistų bendruomenes, su kuriomis galėsite dalyvauti įvairiose veiklose, keliauti į bendrus turus, žygius, apsistoti nameliuose ir pirtyse, smagiai leisti laiką, važiuoti į paradus.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>