Kaip suremontuoti arba pakeisti klijuotą medinę siją?

Kas yra klijuotos sijos?

LigniKlijuotoji sija yra konstrukcinė mediena, pagaminta iš dviejų ar daugiau rąstų. Ji taip pat paprastai vadinama klijuotos medienos sija arba klijuotos medienos sija (GLB). Sijos paskirtis – išlaikyti grindų sistemą viename tarpatramyje, perkeliant apkrovą nuo kolonų į pamatus. Klijuotosios sijos paprastai naudojamos medinių karkasų konstrukcijose. Sijos gaminamos iš stambių rąstų, dažniausiai eglės, pušies arba eglės. Dideli rąstai naudojami apkrovoms paskirstyti visoje sijoje ir užtikrinti stabilumą, kai pastatą veikia didelės vėjo ar seisminės jėgos. Klijuotinės sijos skirtos lenkimo ir gniuždymo apkrovoms. Klijuotosios sijos lenkimo stipris priklauso nuo skerspjūvio formos, panaudotos medienos rūšies, sijos ilgio ir medienos apdirbimo būdo. ligni.lt – rinkitės, tai kas geriausia.

Kaip griūva klijuotosios sijos?

Kai pažeidžiamas klijuotos sijos vientisumas, ji neatlieka jai numatytos funkcijos. Klijuotinės sijos gali sugesti dėl jų konstrukcijos būdo. Laminuotos medienos sijos gaminamos sudedant atskiras lentas į koloną vieną šalia kitos. Medienos lentos sudedamos taip glaudžiai viena prie kitos, kad jos suspaudžiamos tarpusavyje. Tada kolona padengiama klijais, kad lentos būtų sujungtos. Lentos taip tvirtai sudėtos todėl, kad prieš klijavimą jos buvo "įtemptos". Atskiros lentos ištraukiamos viena nuo kitos ir tada suklijuojamos viena su kita. Lentos sudedamos ir suklijuojamos į stulpelius, kurie po to laminuojami, kad susidarytų sija. Tada kolonos įstatomos į pastato karkasą, o sijos sujungiamos su kolonomis.

Klijuotųjų sijų remontas

Klijuotos sijos skirtos atlaikyti lenkimo ir tempimo apkrovas, tačiau jos nepritaikytos šlyties jėgoms ar smūgiams. Metų metus veikiamos oro sąlygų, sijos gali būti pažeistos. Jei klijuotos medienos sija pažeista, jos nebegalima naudoti pastate. Jei sija smarkiai pažeista, ją teks pakeisti. Pakeisti klijuotosios medienos siją yra didelė užduotis. Tai ne vieno žmogaus darbas, be to, reikia specialios įrangos. Kur atlikti pjūvį? Jei klijuotosios medienos sija yra smarkiai pažeista, ją reikia pakeisti. Tai didelis darbas, kuriam reikia specialios įrangos. Svarbu, kur padaryti pjūvį. Klijuotos medienos sija gali būti paremta stulpais ar kolonomis arba gali būti paremta gretima sija.

Klijuotos sijos keitimas

Jei siją reikia pakeisti, geriausia naudoti naują siją, panašią į pirminę. Jei nauja sija nėra tokia pati kaip originali, ji turėtų būti suprojektuota kaip stulpinė ir sijinė. Stulpai turėtų būti atremti į atraminę plokštę, įtvirtintą į pamatą. Sijos turėtų remtis į stulpelius, o ne būti sujungtos su gretimomis sijomis. Sijos galas, kuris jungiasi su kolona, turi būti tinkamai paremtas. Kolona ir sija turi būti suprojektuotos taip, kad atlaikytų apkrovos sukeltą lenkimo momentą. Kolona turi būti suprojektuota atraminė. Sija turi būti suprojektuota kirpimui.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>