Kalbėjimo temos – baimė ir nežinomybė

Temos kalbėjimuiVisiems, ar bent daugeliui dvyliktokų ir dešimtokų egzaminai ir įskaitos pristatomi kaip tikras siaubas. Kaip gyvenimo išbandymas, turintis rimtų pasekmių. Jei paklaustumėte prieš dešimtmetį baigusiųjų mokyklą ar tai tiesa, ar kalbėjimo potemes svarbu, daugelis tik nusijuoktų. Tačiau turėdami mintyse kai ką kitą. Egzaminų rezultatai – mažai ką lemiantis ir nesunkiai koreguojamas dalykas. Pasimokai ir turi kiek nori tų procentų. Tačiau patys egzaminai, įskaitos, kalbėjimo potemių atsiskaitymas – puiki proga pasitikrinti, ką gi tu gali. Daugelis moksleivių to vengia kiek įmanoma, laiko minimalų egzaminų skaičių, bijo kontrolinių, perka parašytas potemes. Tuo tarpu gudresni ima viską ką gali – kiek tik leidžiama laikyti egzaminų, mielai eina į visus kontrolinius, neretai specialiai nesimokę – vien tam, kad pasitikrintų savo gebėjimą mąstyti. Apie kalbėjimo potemių pirkimą jie net minčių neturi. Juk tai dviguba proga ne tik įrodyti, bet ir pačiam suvokti savo žinias bei gebėjimus.

Tad reikėtų sekti šiuo pavyzdžiu ir mesti bet kokias baimes dėl įvairių mokyklos atsiskaitymų. Taip, streso vienokia ar kitokia forma neišvengsite. Tačiau tai normalu ir kitaip būti negali. Tačiau stresas turi būti sveikas. Jis turi skatinti mokytis, ruoštis, domėtis, o ne verkti ir daug naktų nemiegoti. Geriausias vaistas nuo egzaminų ir kalbėjimo įskaitų baimės – tai kuo daugiau tokių patirčių. Tam tinka viskas – ir mokyklos renginiai, ir būreliai, ir net tostų sakymas giminės susitikimuose. Kad ir kaip juokingai skambėtų, tai labai padeda. Viešas kalbėjimas yra būtinas ir neišvengiamas gyvenime norint pasiekti nors kiek daugiau nei braškių skynimas Danijoje ar lašišų filiavimas Norvegijoje. Tad būkite protingi, naudokitės proga visomis tomis įskaitomis džiaugtis ir naudoti jas savo, o ne pažymio labui. Kalbejimo temos yra tikrai puiki tikro gyvenimo treniruotė.

Gana dažnai mokyklos kalbėjimo įskaitos bijoma vien dėl nežinomybės. Kaip ten kas bus, kaip įvertins, kaip turi būti. Tačiau sąlygos nežinomybei išsklaidyti dabar tikrai puikios – tai ir vyresniųjų patirtis, kad ir ieškant jos interneto forumuose, ir vaizdo įrašai iš panašių atsiskaitymų, nors ir dažniausiai anglų kalba. Tam puikiai padėti gali ir turi tiesiog jūsų mokytojai – prašykite surežisuotų kalbėjimo įskaitų kaip mokymosi priemonės. Kalbėkite prieš visą klasę. Vos porą tokių treniruočių leis jaustis žymiai geriau tikros įskaitos metu. Tad be baimių pirmyn.

Svarbiausia atsipalaiduokite ir gerai mokėkite visą tekstą, pasidomėkite plačiau kalbama informacija, kai viską puikiai žinosite, galėsite būti ramus. Tada suprasite kad ir susikirsti tikrai negalite, nes jūs esate nuostabus ir viską mokate, be baimės viską puikiai pasakysite. Žinokite, ką darote, ir nereikės dėl nieko jaudintis.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>