Ko reikia geram šiltnamiui

Pavasarį kai kurie dalykai sodo ir ūkio prekėse tampa labiau paklausūs. Plėvelė šiltnamiams – viena iš prekių, kurios staiga ima visus dominti, vos tik šiek tiek atšyla orai.

Šiltnamis arba plėvelė

Šiltnamio plėvelėsTaigi, reikėtų atkreipti dėmesį, kad norint auginti daržoves po celofanu, reikės rinktis, ar tai bus tik vadinamoji agroplėvelėm ar plėvelė šiltnamiams ir pats tikriausias šiltnamis. Paprasčiausias ir pigiausias būdas turėti šiltnamio erdvę auginimui yra tiesiog šiltnamio pastatymas su lenktais vamzdžiais bei ant jų užtempta plėvelė. Ją kartais gali tekti atnaujinti, jeigu nesugebėsite per metus jos normaliai išsaugoti. Tačiau, vienaip ar kitaip, tokioje erdvėje turėsite daugiau laisvės, galėsite patys užeiti, dirbti, tvarkyti viską. Jeigu daržoves auginsite tiesiog tik po plėvele, o paties šiltnamio nedėsite, tuomet visada dirbsite gryname ore be jokio stogo. Taigi, būsite šiek tiek priklausomi nuo oro sąlygų, klimato.

Sodininko kalendorius

Ką dar verta turėti, norint auginti daržoves? Ogi sodininko kalendorių. Paprastą ir patogų dalyką, kuriame yra aiškiai sužymėta, ką reikia sėti, kada ką reikia ravėti, ir ką daryti su kitais sodo darbais. Dažnai tikrąjį sodininko kalendorių painiojame su klijuojamu kalendoriumi iš 365 lapelių. Tačiau pastarasis būna tiesiog prifarširuotas visokios nesusijusios informacijos, pavyzdžiui, horoskopų, kinų liaudies patarlių ir pan. O tikrasis sodininko kalendorius tiesiog padeda orientuotis laike ir suprasti, kada ką reikia daryti, kad nepražiopsotumėte tam tikrų darbų sezono.

Trąšos ar kompostas

Be viso to, dar norint turėti šiltnamį, reikėtų pirkti kokių nors trąšų arba komposto. Nebūtina visko tręšti kasmet, daug kas jaučiasi pagal pačią dirvą, kokia ji derlinga. Tai leidžia ir pasakyti, kiek ir kada ją verta tręšti. Galima trąšas naudoti sėjos ir sodinimo metu. Tuomet į duobutes, į kurias sodinate, pavyzdžiui, agurkų arba pomidorų sodinukus, galima įberti šiek tiek substratų, trąšų, pripilti vandens ir tik tada ten sodinti reikalingą sodinuką, berti sėklas. Tuomet galėsite tikėtis, kad bent jau ta vieta jūsų augalui bus derlingesnė ir jis galės geriau augti.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>