Kodėl skiriasi skardinio stogo kainos?

Gali būti panašios skardos, tačiau skardinė stogo danga kaina taip pat šiek tiek skiriasi. Kodėl skiriasi skardinio stogo dangų kainos? Taip yra dėl to, kad yra skardos, kurios yra vientisos (t. y., pagal užsakymą paimtos skardos ir išlankstomos pagal stogą), taip pat yra iš gabalų – standartinės skardos.

Vientisa stogo skarda

Stogo dengimasJi yra kokybiškesnė paprastai dėl to, kad sudurstant skardas atsiranda siūlės, o šių savybių nebūna stoge, kuris pagamintas iš vientiso skardos lakšto. Todėl kartu susivalgo ir mažiau varžtelių, kuriais būtų tvirtinami skardos lakštai. Tokie lakštai gali būti net iki 7 metrų ilgio, priklausomai nuo užsakymo. Šios skardos pagaminamos pagal užsakymą, žinoma, galima nusipirkti visada standartinių gabalų. Tačiau, jeigu reikia vientiso – reikia užsisakyti. Šios vientisos skardos gali būti spalvotos. Pagrinde žalia, raudona, ruda ir cinkuota (atrodo kaip metalo spalvos). Spalvota skarda gali būti brangesnė negu cinkuota, tačiau priklausys ir nuo gamintojo. Kalbant apie kainą, užsakant skardą tam tikrų matmenų, ji visada bus brangesnė negu standartinė. Stogo dengėjo akimis, kuo ilgesnė skarda, tuo daugiau žmonių reikia tvirtinimui. Mat ji nešama tik vieno ar dviejų žmonių gali sulinkti kur nors per vidurį, o tai sugadins vaizdą, todėl darbuojantis reikia tikrai daugiau rankų. Bent 3 žmonių, dirbančių. Didžiausia problema tokią skardą yra užsikelti.

Skarda lakštais

Tokia skarda paprastai gamina specialiuose fabrikuose. Skardas standartinių išmatavimų užsako parduotuvės ar prekybos tinklai, arba pats gamintojas siūlo standartinius dydžius. Dažniausiai būna maždaug pusantro metro pločio, mažiausio – 70 cm, o ilgis būna apie 2 metrų, anot stogdengių. Vienas skardos lakštas sveria nedaug, tačiau jį nepatogu vienam kelti, dėl to, kad skarda slidi, gali iškristi, o ir vėjas nuo stogo gali išplėšti tau ją iš rankų. Todėl stogo dengėjai paprastai dirba komandoje. Skardos paprastai yra nudažytos metalui tinkančiais dažais. Kalbant apie tai, kuri ilgiau išsilaiko, cinkuota arba dažyta, verta paminėti, kad cinkuotos ilgiau išsilaiko negu dažai. Tačiau kartais gali būti ir labai aukštos kokybės skardų (pavyzdžiui, skandinaviškų), kurios ir dažytos bus geresnės už paprastas lenkiškas cinkuotas. Esant kokybiškai skardai ar jos dažams, žmonės pastebi, vos paukščiui apdergus stogą, rūgštys išgraužia spalvą ir jau nepavyksta sugrąžinti skardos spalvos. Galima paminėti, kad skardos ne tik per ilgį turi gražiai sueiti, tačiau ir per bangas, imituojančias čerpes.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>