Kokį trimerio valą rinktis sodybos priežiūrai?

Sodyboje susiduriama poreikiu pjauti įvairius žolynus, o kartais net prireikia tvarkyti brūzgynus. Trimeris šiuose darbuose – rimtas pagalbininkas, tereikia žinoti, koks trimerio valas yra reikalingas. Nors vizualiai vertinant skirtumai tarp valų neatrodo dideli, jie turi daug įtakos dirbant ir tvarkant aplinką.

Kokio storio valą rinktis?

Vadinamosios žilkos asortimentas išties platus. Trimerio valas gali būti skirtingo storio, kuris svyruoja nuo 1 iki 3 mm. Taisyklė paprasta: plonesnis valas skirtas plonesniems žolynams pjauti. Jei ketinate rūpintis aplinka prie namo, pjauti nuolat prižiūrimą pievą, jums puikiai tiks plonesnis valas, o jei sodyboje dar turite nesutvarkytų kampų, kuriuose yra stagarų, augalų sumedėjusiomis šakelėmis ir pan., verta rinktis storesnį valą.

Jei planuojate sodybos tvarkymo darbus, geriausia pasirinkti kelis skirtingus valus. 3 mm valas trimeriams yra skirtas profesionaliam naudojimui, teritorijų tvarkymui. O jei norite universalaus sprendimo ir aplinka sodyboje jau sutvarkyta, visus poreikius atitiks maždaug 2 mm storio trimerio valas.

Beje, prieš pirkdami valą parduotuvėje ar užsakydami internetu, nepamirškite žvilgtelėti ir į turimo trimerio instrukciją – naudokite tik tokio storio valus, kokius rekomenduoja gamintojas.

Trimerio valo rūšys

Nesunku pastebėti, kad vieni valai yra apvalūs, o kiti turi briaunas. Taip yra todėl, kad jie skirti skirtingiems darbams. Apvalus trimerio valas puikiai tiks kasdieniams pievos priežiūros darbams. Jis geriausiai tinka naudoti teritorijose, kurios yra nuolat šienaujamos.

Kita valo rūšis – keturkampės ar penkiakampės briaunos profilio valas. Jis skirtas storesniems žolynams arba aukštai žolei, tačiau taip pat įveiks ir nesumedėjusias šakas, gali būti naudojamas valant teritoriją. Vadinamasis žvaigždės profilio trimerio valas nupjaus ir kietesnius stagarus ar nedidelius krūmelius, tad jį naudokite tvarkydami apleistas vietas.

Galima rinktis suktą valą – tai naudinga, jei dirbti planuojate didesnėje teritorijoje. Toks valas yra patvaresnis, lėčiau dėvisi, o taip pat ir dirbti yra lengviau nes jis sumažina vibracijas ir trimerio skleidžiamą triukšmą.

Itin apleistų teritorijų tvarkymui tinka dantytas valas, kuris yra itin aštrus. Jį dažnai renkasi profesionalai. Verta žinoti, kad darbas naudojant šį valą pareikalaus daugiau fizinių pastangų, taip pat reikia ir tam tikrų įgūdžių.

Kada reikia keisti trimerio valą?

Dirbant su trimeriu, valas trumpėja, todėl nuolat mažėjo pjovimo plotas. Deja, trimeris net ir su trumpesniu valu suvartoja tiek pat energijos, tad taupyti valą yra ekonomiškai nenaudinga. Daug geriau iš anksto pasirūpinti valo atsargomis.

Taigi, jei pastebėjote, kad pjovimo plotas sumažėjo arba negalite pasiekti kampų, pavyzdžiui, prie namo ar sodo dekoro elementų, valą metas pakeisti. Keisdami taip pat nepersistenkite su ilgiu, nes tai gali pareikalauti didesnio galingumo arba daugiau fizinių jėgų. Prisiminkite, kad valas gali trūkti ir sužaloti, tad visada dėvėkite apsaugos priemones.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>