Kokias lauko duris rinktis?

Lauko durys – labai svarbios kiekvieniems namams, todėl renkantis jas skiriamas didelis dėmesys medžiagų ir spalvų pasirinkimui. Plastikinės, šarvuotis ir medinės lauko durys yra populiarūs pasirinkimai, tačiau prieš apsisprendžiant reikia sužinoti apie jas daugiau.

Kuriant namų interjerą ir eksterjerą svarbios tampa įvairios detalės, net ir atrodytų nereikšmingos, tokios kaip grindjuostės, kurių spalvas derinti galima tiek prie vidaus ar lauko durų. Galvodami apie duris, turite apgalvoti labai daug darbų. Svarbu bus kokios spalvos ir medžiagos pasirenkamos hole, nes pagal tai reikės pasirinkti ir tinkamas duris.

DurysPirmiausia reikia sužinoti skirtingų medžiagų durų privalumus ir trūkumus. Vienas iš pasirinkimų – šarvuotos lauko durys. Jų didžiausias privalumas – saugumas. Būtent dėl saugumo daugelis pirkėjų jas renkasi, nes jos turi tvirtą mechanizmą ir yra atsparios įsilaužimams. Taip pat jos turi gerą garso izoliaciją, kas labai aktualu gyvenant butuose ar šalia triukšmingų gatvių. Tiesa, norint, kad jos tikrai būtų geros kokybės ir apsaugotų nuo įsilaužimo, tai reikia rinktis ne mažesnę, kaip 3 saugumo klasės duris bei pasirinkti kitas papildomas apsaugos priemones, pavyzdžiui, tinkamą spyną. Vienas iš didžiausių trūkumų – ne tokia gera šilumos izoliacija.

Plastikinės lauko durys yra populiarus pasirinkimas, nes jos turi didelį privalumą – gerą kainą. Dėl to jos greitai išpopuliarėjo. Taip pat gera šilumos izoliacija, tačiau saugumo atžvilgiu, jos nėra tokios geros. Taip pat su laiku jos tampa nebe tokios geros sandarumo atžvilgiu ir jas dažnai tenka reguliuoti, nes mechanizmai išsikraipo. Vis dėl to, jei vertinsime kainą, tai toks pasirinkimas yra tikrai geras.

Dar vienas populiarus pasirinkimas – medinės lauko durys. Jos dažniausiai gaminamos iš ąžuolo, uosio ar pušies. Be to jas lengvai galima priderinti ir hole esančios medinės ar medžio imitacijos grindjuostės taps puikiu akcentu užtikrinančiu užbaigtą interjero stilių. Mediena suteikia jaukumo, todėl itin tinka tuose namuose, kuriuose kuriamas būtent toks interjeras. Vienas iš didžiausių trūkumų – medienos medžiaga, kuri su laiku dėl oro sąlygų kaitos gali tapti blogai besidarinėjančių durų priežastimi. Tam, kad to išvengti, reikia rinktis tik gerai impregnuotą medieną arba tokią, kuri padengta laku. Tiesa, reikėtų medieną nuolat atnaujinti padengiant impregnantu ar laku. Tai užtikrins jų patvarumą. Kaip matome kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų, kuriuos įvertinus galima pasirinkti tinkamai.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>