Oras-oras sistema – ekonomiška ir draugiška aplinkai

Augant šildymo kainoms, daugelis ieško alternatyvių sprendimų. Atsakymu į klausimus gali būti oras-oras sistema, kuri puikiai tiks ir kaip pagrindinis, ir kaip pakaitinis šildymo būdas. Tokia sistema pasižymi daugybe privalumų, kuriuos detaliau panagrinėsime. Be to, tai aplinkai draugiškas ir ekonomiškas sprendimas – dėl šių savybių sistema vis labiau populiarėja.

Šilumos siurblių oras-oras sistemos privalumai

Šilumos siurblių oras-oras sistema naudoja atsinaujinančius energijos išteklius, pasižymi gana paprastu įrengimu, nes nereikalauja žemės darbų. Be to, ją nesudėtinga eksploatuoti ir prižiūrėti, o tokie šilumos siurbliai tyliai veikia. Oras-oras sistema yra kompaktiška: vidinis blokas gali būti įvairaus dydžio ir dizaino, tad jį puikiai galima įkomponuoti į jūsų būsto ar kitų patalpų interjerą.

Kitas privalumas – šilumos siurblių oras-oras sistema gali būti naudojama ištisus metus. Viena jos funkcijų yra patalpų šildymas, o kita – oro kondicionavimas (vėsinimas), tad ir pačią karščiausią vasaros dieną patalpose bus vėsu ir komfortiška. Tokia sistema taip pat reguliuoja ir oro drėgmę patalpose. Ši sistema gali būti naudojama kaip pagrindinis arba kaip papildomas šilumos šaltinis.

Kodėl verta rinktis oras-oras sistemą individualiems namams

Šilumos siurblių oras-oras sistemą galima įrengti ir individualiuose namuose, ir sodybose, ir butuose ar net mažesnėse komercinėse patalpose. Oras-oras sistema yra sudaryta iš dviejų blokų – vidinio ir išorinio. Vidinis blokas montuojamas kambario ar kitos patalpos viduje. Jo viduje sumontuotas elektroninis blokas, valdomas naudojantis nuotolinio valdymo pulteliu, kuriuo galima nustatyti reikiamus režimus ar parametrus: šildymą ar vėsinimą, norimą temperatūrą, pučiamo oro srauto stiprumą, kryptį, nustatyti automatinį palaikomąjį režimą ir kt.

Išorinis blokas dažnai montuojamas ant namo sienos, naudojant specialius laikiklius. Šis šilumos siurblys veikia panašiu principu kaip ir šaldytuvas. Pagrindinė medžiaga, kurios pagalba veikia šilumos siurblys yra freonas. Šiltas aplinkos oras sušildo specialiuose vamzdeliuose esantį freoną, kuris šąla ir vėsina. Atvėsintas oras ventiliatoriumi išstumiamas į patalpą. Šildymas veikia tuo pačiu principu, tik oras cirkuliuoja per šildytuvą, o ne per kompresorių.

Dėl paprasto montavimo ir palyginti nedidelių įrengimo kaštų, oras-oras sistema gali būti naudojama įvairaus tipo individualiuose namuose, kuriuose nėra centrinio šildymo. Be to, oras-oras sistema gali atlikti ne tik šildymą ir kondicionavimą. Sistemoje be to gali būti sumontuoti ir specialūs oro filtrai, išvalantys orą nuo alergenų, dulkių ar net kai kurių patogenų, taip suteikdami dar geresnį patalpų mikroklimatą ir didesnę gyvenimo kokybę jūsų namuose ar kitose patalpose.

Kaip pasirinkti šilumos siurblį su oras-oras sistema?

Renkantis oras-oras šilumos siurblių sistemą turi būti atsižvelgiama į norimų apšildyti patalpų plotą, šiluminę varžą, paties šilumos siurblio naudingumo koeficientą, kuris parodo santykį tarp gaunamos šilumos ir sunaudojamos energijos. Be to yra svarbu gerai parinkti sistemos įrenginių sumontavimo vietą, kad oro srautai tinkamai pasiskirstytų patalpose.

Taip pat reikia pažymėti, kad neužtenka vien tik įsirengti šią oras-oras sistemą – ji turi būti nuolat prižiūrima bei tinkamai eksploatuojama. Sistemą reikia reguliariai valyti, keisti oro filtrus, jeigu yra poreikis papildyti freonu. Netinkamai prižiūrint sistemą, ji gali pradėti nebeatlikti savo funkcijos, neveikti efektyviai, sunaudoti daugiau elektros energijos.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>