Kaip savarankiškai genėti medį?

Kada turėčiau genėti?

Geriausias laikas genėti medį yra prieš vegetacijos sezoną. Daugumai medžių geriausias laikas yra nuo spalio iki vasario mėn. Negalima genėti medžio vegetacijos sezono metu, nes atimsite iš jo energiją, kurios jam reikia gyti ir augti. Jei genėsite per anksti, medis gali neatlaikyti šaltų orų. Jei norite, kad iš miegamojo ar svetainės atsivertų puikus vaizdas į jūsų sodą, turite atitinkamai genėti medžius. Jei norite sumažinti šešėlį tam tikroje sodo vietoje, reikia genėti šakas, kurios meta šešėlį. pjovejai.lt – kokybiškos paslaugos.

Nustatykite šakas, kurias norite genėti

Pjovejai.ltKai genite medį, bendra taisyklė yra tokia, kad pjūvis visada turi būti kuo aukštesnis, kad nepažeistumėte kamieno. Tai reiškia, kad turite įsivaizduoti medžio struktūrą, kad žinotumėte, kur pjauti. Genint didelį medį, gali būti sunku pasiekti šakas, kurias norite pasiekti rankomis. Jei neturite reikiamo aukščio, kad galėtumėte atlikti norimus pjūvius, galite naudoti pakopinę taburetę arba kopėčias, kad pasiektumėte reikiamą aukštį. Taip pat galite naudoti medžių laipiojimo diržus ir virvę arba grandinę, kad pakiltumėte aukštai. Taip pat galite naudoti virvę, kad sukurtumėte lopšį aplink šaką, kurią norite genėti. Tada virve galite nuleisti genėjimo žirkles prie šakos. Taip užtikrinsite, kad genėdami medį netyčia jo nepažeisite.

Kokių įrankių reikia?

Norint genėti medžius, nereikia investuoti į daugybę įrangos. Viskas, ko jums reikia, tai sodininko pirštinių, genėjimo žirklių, gerų sekatorių ir šiek tiek virvės arba virvės. Jei norite nupjauti storesnę šaką, galite investuoti ir į genėjimo pjūklą. Geriausios genėjimo žirklės ir sekatoriai paprastai yra pagaminti iš nerūdijančio plieno. Juos turėtų būti lengva laikyti, jie turėtų būti aštrūs ir ilgo kirpimo ilgio. Jei genite medį, kuris turi spyglių, įsitikinkite, kad mūvite pirštines. Tai apsaugos jūsų odą nuo įbrėžimų, taip pat apsaugos medį nuo pažeidimų.

Kaip genėti medį?

Pirmiausia turite įsitikinti, kad žinote, kur turėtų būti išdėstytos šakos. Jei šakos bus per žemai, gali kilti pavojus, kad jos bus pažeistos. Jei jos bus per aukštai, gali kilti pavojus, kad lūš. Taip pat turite įsitikinti, kad jos netrukdo langams ar durims. Jei genite medį, kuris turi spyglių, įsitikinkite, kad mūvite pirštines. Pašalinkite visas ligotas ar nudžiūvusias šakas, kurios auga netinkama kryptimi arba kelia pavojų saugumui. Įsitikinkite, kad esate užsidėję akių apsaugos priemones, ir užsimaukite tvirtas sodininko pirštines, kad apsaugotumėte rankas.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>