Pokalbis su seksologu

Kas žmonėms priimtiniau: prezervatyvai internetu ar jų nusipirkimas parduotuvėje? Kodėl naudinga prezervatyvai be latekso? Kokias didžiausias miegamojo krizes išgyvena poros? Ar žmogui seksualumas vis dar toks pat svarbus kaip ir Froido psichoanalizės žydėjimo laikais? Apie tai – pokalbis su seksologu.

Su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria žmonės, pirkdami sekso prekes?

Apie saugią meilęApskritai, tokių problemų lyg ir nėra. Gal tik ta, kad žmonės užmiršta puoselėti savo seksualinį gyvenimą. Ypač dažnai tai nutinka ilgametėms poroms. Vienas partneris nebenori daug dėmesio ir kūrybos skirti seksui, dėl to kenčia ir kitas. Jeigu interesai nesutampa, prasideda problemos. O visgi juk ne tik prezervatyvai internetu galėtų būti tie pirkiniai, skirti mūsų seksualiniam gyvenimui. Gal geriau vietoje penkių čipsų pakelių ir alaus nusipirkti kažką viliojančio į miegamąjį? Žmonės pamiršta, kad reikia dirbti santykiuose, kad jie teiktų laimę.

Kiek svarbu yra seksualumas mūsų visuomenėje?

Sakyčiau, kad jis labai svarbus reklamoje ir medijose. Taip pat jauniems žmonėms, ypač tiems, kurie dar būna nesusiradę antrosios pusės. Visada, kol neturi sekso, jis atrodo nuostabiausias pasaulyje dalykas. Vėliau jis tampa rutina, kai jį turi. Todėl ir yra tam tikras paradoksas, kad žmonės taip vienu metu sugeba ir kentėti, ir džiaugtis. Kaip ten bebūtų, kiekvienas žmogus turi būti savo visuomenėje svarbus ir seksualine prasme. Visi mes esame vienas į kitą nuolat žiūrinčių partnerių minia, taip gamtos surėdyta. Nuo Froido laikų nepasikeitė viskas taip smarkiai.

Kaip lyčių lygybė keičia sekso problemas?

Ji skatina labai dažnai apie tai kalbėti. Tikriausiai moterims nuo to geriau, kad jos lengviau gali mėgautis seksu, ieškoti sau partnerių be jokio smerkimo. Iš kitos pusės, ne visos moterys nori būti tos modernios medžiotojos, kitos tikrai tiesiog nori saugumo ir senovinių tradicinių partnerių. Tokiu atveju, jos prieš drauges, kurios tarkime yra medžiotojos, ima atrodyti prastos, atsilikėlės, nuvertina save dėl to. Iš tiesų, neturėtų taip būti, kiekvienas žmogus pats turi pasirinkti, kokio seksualinio gyvenimo jis noti, ir tokį pasirinkęs jį ir gyventi, o visi tie visuomenės primetami pančiai neturėtų slėgti.

Kokios didžiausios seksualumo bėdos santuokoje?

Tikriausiai tos, kad žmonės ima labiau orientuotis į kitus dalykus, o sekso puoselėjimą užmiršta. Jis tampa rutina, mašininiu reikalu, kol galiausiai taip įgrista, kad imama miegoti atskirose lovose. Taip yra, kad kiekviena sritis, kai ją apleidi, negali žydėti.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>