Rinkoje populiarėja oras oras šilumos siurbliai

Artėjant šildymo sezonui ir augant centrinio šildymo kainoms, daugelis dairosi alternatyvų. Oras oras šilumos siurbliai galėtų būti puikiu pasirinkimu, kuris užtikrina komfortą, ekonomiją ir jaukią temperatūrą namuose. Šį šildymo būdą dažnai renkasi individualių namų ir sodybų šeimininkai, o taip pat tokie šilumos siurbliai kaip papildomas ar pakaitinis šildymas dažnai įrengiami ir įvairios paskirties komercinėse patalpose. Apžvelkime, kodėl jie tokie populiarūs.

Universali technologija

Oras oras šilumos siurbliai veikia panašiai kaip ir oro kondicionieriai. Išorinis įrenginys šilumą ima iš lauko ir perduoda ją į vidų. Šiuo atveju yra šildomas oras, tačiau yra ir tokių šilumos siurblių, kurie gali pašildyti vandenį.

Žinoma, oras oras šilumos siurblio efektyvumas lauko temperatūrai mažėjant taip pat krinta. Vis dėlto nepaisant to jis gali padėti sutaupyti net iki 50 proc. išlaidų šildymui kitu būdu. Dažniausiai oras oras šilumos siurbliai yra naudojami kaip papildomas šildymo būdas, kai reikia greitai sušildyti patalpas.

Šie siurbliai namuose neužima daug vietos ir nereikalauja specialių sąlygų, todėl gali būti naudojami įvairių patalpų šildymui. Be to, tokius siurblius galima derinti su kitomis sistemomis, pavyzdžiui, saulės elektrine, o vasarą naudoti kaip oro kondicionierius ir mėgautis gaiviu ir švariu oru.

Kokių privalumų suteikia oras oras šilumos siurbliai?

Šių šilumos siurblių įrengimas yra palyginti paprastas ir nebrangus, be to, nereikalauja perstatinėti katilinę ar atlikti remontą. Pastaruoju metu oras oras šilumos siurblių populiarumas išaugo ir dėl to, kad jais pakeičiant senus taršius katilus, galima pasinaudoti valstybės parama.

Augančios šildymo kainos verčia ieškoti alternatyvų ir oras oras šilumos siurbliai yra puikus būdas sutaupyti. Jie gali sumažinti išlaidas šildymu, neaukojant patogumo. Žinoma, kieto kuro katilai yra dar ekonomiškesni, tačiau juos nuolat reikia prižiūrėti, jų įrengimas kainuoja daug, jie teršia orą kietosiomis dalelėmis.

Kitas akivaizdus pranašumas yra šilumos siurblių oras oras tarnavimo laikas. Patikimi gamintojai dažnai suteikia ne vienerių metų garantiją, o kasmet atliekant siurblio techninę priežiūrą, garantiją galima ir pratęsti. Skaičiuojama, kad oras oras šilumos siurbliai, kai yra tinkamai prižiūrimi, tarnauja net iki 20 metų – per tokį laikotarpį jie tikrai spės atsipirkti net ne vieną kartą.

Kiek kainuoja oras oras šilumos siurbliai?

Šių šilumos siurblių kainos priklauso nuo gamintojo, modelio, galingumo ir kitų veiksnių. Renkantis visada verta įvertinti asmeninius poreikius ir montavimo sąlygas – būtina šilumos siurbliui parinkti tokią namų vietą, kurioje jis galėtų veikti efektyviausiai.

Oras oras šilumos siurblių kainos prasideda vos nuo kelių šimtų eurų, tačiau pigiausių rinktis nepatariama – daug naudingiau investuoti šiek tiek daugiau, tačiau rinktis patikimo gamintojo siurblį su garantija. Skaičiuodami sąmatą taip pat įvertinkite, kad kainuos ir montavimo darbai. Jie paprastai užtrunka iki trijų dienų, o galutinė kaina priklauso nuo siurblio įrengimo sąlygų. Vis dėlto geriausia kreiptis į profesionalus, nes netinkamai sumontuotas šilumos siurblys gali veikti netinkamai, dėl nekokybiško montavimo galima prarasti gamintojo garantiją.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>