Šaltas asfaltas – duobių priešas

Koks asfaltas geriausias?Tikriausiai daugelis iš jūsų yra girdėjęs apie tokį vairuotojų siaubą kaip duobės keliuose ar kiemuose. Ši problema ypač aktuali bene visiems Lietuvoje gyvenantiems vairuotojams. Galbūt tai labiau taikytina mieste gyvenantiems ir automobiliais važinėjantiems žmonėms, kurie kiekvieną pavasarį, nutirpus sniegui, kelyje susiduria su daugybe duobių. Ieškoti kaltų šioje vietoje tikriausiai nereikia – šią problemą nulemia ir nekokybiškai atliekami kelio darbai, ir pastoviai šioje sferoje jaučiamas finansavimo stygius, ir atšiaurus lietuviškas klimatas, gerokai pasunkinantis kelių situaciją. Vietoj to, kad dejuotume ir ieškotume kaltų, geriau ieškoti efektyvaus sprendimo šiai aktualiai problemai. Sprendimas labai paprastas ir akivaizdus – šaltas asfaltas.

Galbūt ne visi yra girdėję apie tokią kelių lopymo priemonę, tačiau pats medžiagos pavadinimas savaime sufleruoja apie ką eina kalba. Jei namuose prakiūra vamzdis ar susiduriama su kitokiomis santechnikos problemomis, į pagalbą neretai pasitelkiamas šaltasis suvirinimas, kuris leidžia užtaisyti įvairias skyles bei efektyviai ir gana pigiai išspręsti visas bėdas. Savo ruožtu šaltas asfaltas veikia labai panašiu principu.

Padėkokime Kanadai

Prieš kelias dešimtis metų Kanadoje įsivyravo panaši situacija kaip šių dienų Kaune, liūdnai pagarsėjusiame nekokybiška kelio danga ir tragiškais gyvenamųjų daugiabučių namų kiemais. Būtent todėl 1980 metais kanadiečiai sugalvojo efektyvų problemos sprendimą – šaltą asfaltą. Šaltas asfaltas pasižymi itin geromis savybėmis ir yra kur kas pranašesnis už tradicines kelių taisymo priemones. Visų pirma, šaltas asfaltas gali būti naudojamas atšiauriomis klimato sąlygomis, o tai, kaip ir Kanadai, labai aktualu Lietuvai. Be to, kelio darbų kaštai naudojant šaltą asfaltą yra kur kas mažesni, o patvarumas ir ilgaamžiškumas didesnis.

Jei kelininkai vasarą sutvarko kelius, labai tikėtina, kad po žiemos šalčių, juos reikės tvarkyti dar kartą. To tikrai neprireiks jei bus naudojamas šaltas asfaltas – šia priemone užtaisytos duobės bus pamirštos bent 3-5 metus, todėl į šį faktą būtina atsižvelgti skaičiuojant kiek kainuos kelio remontas pasitelkus šaltą asfaltą. Be to, tai gera priemonė ne tik kelininkams, tačiau ir paprastiems gyventojams norintiems susitvarkyti įvažiavimą prie savo namų ar kiemą – kelio remonto su šaltuoju asfaltu atlikimui nereikia jokių specialių įrankių ar įrangos, tai gali padaryti praktiškai kiekvienas.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>