Sąnarių sutepimas injekcijomis

Hialurono rūgštis (HR) yra natūralus elementas, esantis sąnariuose. Hialurono injekcijos gali pagerinti judrumą, veikdama kaip natūralus lubrikantas ir sumažinti skausmą. Injekcijos atliekamos vadovaujant rentgeno spindulių pagalba, siekiant užtikrinti, kad tirpalas būtų suleidžiamas tiksliai į sąnarį.

HR injekcijos naudojamos, kad palengvintų skausmą dėl osteoartrito ar mechaninių sąnarių pažeidimų. Dažniausiai gydomi klubai, keliai ir kulkšnys, o palengvėjimas gali trukti iki 12 mėnesių. Gydytojas gali paprašyti suleisti pradinės diagnostinės steroidų injekcijas prieš injekuojant HR injekcijas.

Pasiruošimas procedūrai

Vartokite visus ankščiau paskirtus vaistus, kaip nurodyta. Pacientams sergantiems cukriniu diabetu: atkreipkite dėmesį, kad kortizonas gali laikinai padidinti cukraus kiekį kraujyje. Atidžiai stebėkite cukraus kiekį kraujyje ir, jei nerimaujate, pasitarkite su gydytoju. Dėvėkite patogius drabužius, atvykite likus 15 minučių iki numatytos procedūros. Jei jaučiate diskomfortą, pasirūpinkite, jog procedūros dieną jus kas nors lydėtų. Rekomenduojama, kad kas nors kitas parvežtų jus namo.

Procedūros eiga

Jums bus suteiktas patogus medicininis chalatas, kuriuo galėsite persirengti (priklausomai nuo klinikos). Darbuotojai jums paaiškins išsamią procedūros informaciją ir atsakys į visus rūpimus klausimus. Tada jus palydės į gydymo kabinetą, kur susitiksite su radiologu, kuris nuvalys odą ir suleis vietinį anestetiką. Radiologas paprastai naudos rentgeno vaizdą, kad atliktų gydymą ir sušvirkš tirpalą naudodamas sterilią adatą. Po injekcijos jūsų būklę įvertins specialistų komanda ir, jei nekils rūpesčių, galėsite keliauti namo.

Po procedūros

Pirmosios 24 valandos: laikykite gydytą vietą švarią. Neprauskite jos po dušu.

Pirmosios 48 valandos: venkite vonių, sūkurinių vonių ir baseinų. Venkite įtemptos veiklos ir kėlimo.

Po savaitės: galite atnaujinti fizioterapiją. Būkite atidūs savo skausmui ir sustokite, jei skauda per daug. Praneškite savo kineziterapeutui, kad jums buvo atlikta ši injekcija, kad jis prireikus galėtų pakeisti jūsų pratimus.

Stebėkite ar nekilo infekcija. Jei injekcijos vietoje atsiranda stipresnis skausmas, odos paraudimas arba temperatūra viršija 38,5 °C, kreipkitės skubios pagalbos.

Diabetikams: atkreipkite dėmesį, kad kortizonas gali laikinai padidinti cukraus kiekį kraujyje. Atidžiai stebėkite cukraus kiekį kraujyje ir, jei nerimaujate, pasitarkite su gydytoju.

Gali užtrukti, kol šis produktas pasiskirstys sąnario jungtyje. Rekomenduojama judinti sąnarį ir reguliariai jį masažuoti.

Retai po šių injekcijų pacientai gali pajusti laikiną sąnario skausmo paūmėjimą ar sąstingį. Tai paprastai įvyksta praėjus 12–48 valandoms po injekcijos ir gali būti malšinama analgetikais. Sekite savo simptomus ir perduokite šią informacija gydytojui.

Injekcija paprastai palengvina simptomus trims mėnesiams. Jei tai nepadeda palengvinti jūsų simptomų, gali prireikti tolesnio siuntimo gydytojo įvertinimo dėl kitos jūsų simptomų priežasties.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>