Lietuvoje parduodami verslai ir įmonės

VerslaiLietuvoje yra įvairių parduodamų verslų ir įmonių. Mūsų šalyje yra daug sėkmingų smulkaus verslo įmonių, pavyzdžiui, kavinių ir restoranų, dalis kurių nuolat yra pardavime. Yra ir didesnių įmonių, pavyzdžiui, gamyklų, kurias verslininkai taip pat parduoda, tačiau kur kas rečiau. Stambesnio kapitalo įmonės taip pat yra rečiau parduodamos viešai, per skelbimus ar panašiais viešais kanalais.

Lietuvoje dažniausiai parduodamos įmonės yra uždarosios akcinės bendrovės, mažosios bendrijos. Rečiau – individualios įmonės. Taip pat Lietuvoje įprasta ir populiaru pardavinėti verslą be registruotos įmonės. Tokie verslo pardavimai dažniausiai vykdomi vykdant veiklą individualios veiklos pažymėjimo pagrindu veiklą vykdančių asmenų. Tokiais atvejais verslą įsigijęs asmuo privalo veiklą registruoti jam priimtina forma: taip pat išsiimant individualios veiklos pažymėjimą arba veiklą vykdant įregistruojant naują įmonę (arba nusiperkant parduodamą nebeveiklią įmonę, t.y. juridinį asmenį).

Trumpai aprašysime kiekvieną iš dažniausiai Lietuvoje parduodamų įmonių tipų.

Uždaroji akcinė bendrovė

Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) yra juridinis asmuo, įsteigtas pagal Lietuvos įstatymus. Tai ribotos atsakomybės bendrovė, t. y. akcininkai asmeniškai neatsako už bendrovės skolas. UAB yra labiausiai paplitusi bendrovės rūšis Lietuvoje ir dažnai naudojama stambesnei komercinei veiklai įteisinti. UAB akcininkais gali būti fiziniai arba juridiniai asmenys, o bendrovėje turi būti ne mažiau kaip du akcininkai. UAB paprastai valdo direktorius, bet papildomus valdymo organus gali numatyti įmonės įstatai.

Mažoji bendrija

Mažoji bendrija (MB) yra verslo subjekto rūšis, kuri daugeliu atžvilgių panaši į uždarąją akcinę bendrovę (UAB). Pagrindinis skirtumas tarp jų yra tas, kad MB turi mažiau teisinių reikalavimų (pavyzdžiui, nėra būtina samdyti buhalterį, kuris yra būtinas UAB). UAB taip pat turi sudėtingesnę valdymo struktūrą.. Kaip ir UAB, MB akcininkai nėra asmeniškai atsakingi už įmonės skolas.

Individuali įmonė

Individuali įmonė (IĮ) – tai verslo subjekto, kuris priklauso vienam asmeniui, rūšis. IĮ savininkas asmeniškai atsako už įmonės skolas. IĮ yra paprasčiausia įmonės rūšis Lietuvoje, ja dažnai naudojasi individualių, smulkių verslų savininkai. IĮ savininkas gali būti tik vienas fizinis asmuo.

Individualios veiklos pažymėjimas

Lietuvos individualios veiklos pažymėjimas (IVP) – tai dokumentas, kuris išduodamas fiziniams asmenims, norintiems užsiimti verslo veikla Lietuvoje. IVP leidžia jo turėtojui užsiimti verslo veikla savo vardu, nesteigiant juridinio asmens. IVP turėtojas asmeniškai atsako už savo verslo skolas.

Taip pat galime apžvelgti ir įvertinti dažniausiai Lietuvoje parduodamus verslus. Jie dažniausiai veikia ne registruotos įmonės pagrindu, t.y. parduodamų verslu verčiasi asmenys dirbantys pagal individualios veiklos pažymėjimą. Tačiau tarp parduodamų verslų galima rasti nemažai UAB ir MB įmonių pagrindu veikiančių verslų.

Dažniausiai Lietuvoje parduodamos komercinės interneto svetainės, elektroninės parduotuvės, kavinės, barai ir kitos paslaugų sferos įmonės. Tarp stambesnio verslų, kurie beveik visada yra registruoti kaip UAB, dažniausiai pasitaiko finansinių įstaigų, gamybos įmonių.

Nusipirkti įmonę ar verslą Lietuvoje nėra sunku, nes bet kurio metu pardavime būna bent keli šimtai aktyvių pasiūlymų, kurie atsinaujina bent keliomis dešimtimis beveik kiekvieną dieną.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>