Priemonės apsaugai nuo viruso: kas svarbiausia?

Koronavirusas šiuo metu yra kur kas labiau suvaldytas nei pačioje metų pradžioje, kai padėjo tik paskelbtas karantinas. Tačiau bet kokiu atveju jau galima pastebėti, jog po truputį užsikrėtusiųjų ir vėl daugėja, tad apsaugoti save būtina. Vienkartinės kaukės viešose, uždarose vietose yra privalomos, tačiau virusas vis tiek randa kelią pereiti nuo vieno organizmo prie kito. Būtent todėl reikia daug daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, geriau pagalvoti apie papildomas apsaugos priemones ir, žinoma, pasidomėti ar tikrai tai, ką naudojate yra efektyvu ir tinkama. Daugeliui pradėjo patikti medžiaginės kaukės, tačiau jų efektyvumas labai daug apšnekamas ir tikrai ne visuomet jos minimos geruoju.

Vienkartinės kaukėsMedžiaginės kaukės šiuo metu tikrai pastebimos labai dažnai ir kartais net dažniau nei vienkartinės kaukės. Jos atrodo patogesnės, minkštesnės, tačiau ar jos saugo nuo viruso žino ne visi. Deja, jos tinkamos tik tuomet, kai visi patalpoje yra su kaukėmis, kitokiu atveju jos visiškai neefektyvios. Jei ją dėvi žmogus, kuris yra sveikas, bet aplink jį gausu žmonių, kurie yra be kaukių ir galimai serga, tuomet tokia kaukė bus visiškai neefektyvi apsauga ir greičiausiai virusu bus užsikrečiama.

Vienkartinės kaukės yra kur kas geresnis pasirinkimas, tarp jų yra tiek medicininės kaukės, tiek respiratoriai, kurie puikiai filtruoja orą, todėl mikroorganizmai ir bakterijos nepatenka į žmogaus organizmą taip lengvai. Žinoma, respiratoriai taip pat yra bene geriausia apsauga, nes jie užtikrina stipriausią apsaugą. Verta rinktis FFP2 ir FFP3 respiratorius. Puikią apsaugą suteikiančių veido kaukių rasite – https://respiratorius.lt/.

Kitos svarbios apsaugos priemonės nuo viruso yra dezinfekcinis skystis bei dažnas rankų plovimas. Taigi, jeigu dažnai liečiami kokie nors neaiškus, viešų vietų paviršiai, būtina iškart tinkamai dezinfekuoti rankas, jog jomis nespėtumėte paliesti savo veido ir viruso perduoti į organizmą. Parduotuvėse rekomenduojama dėvėti pirštines ir labai atsakingai galvoti apie tai, kaip nepaliesti savo veido – juk kartais tai daroma tiesiog nejučia.

Apsauginis skydas taip pat gali būti gera apsauga, nes pridengia ne tik nosį, burną, bet ir akis, per kurias virusas taip pat gali prasibrauti į organizmą. Žinoma, vien skydo naudoti nepatariama, tačiau tai gera papildoma priemonė, kuri sustiprins veido kaukės veiksmingumą saugant jūsų sveikatą.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>