Vienkartinės pirštinės: iš ko gaminamos ir, kaip išsirinkti?

Vienkartinės pirštinės šiandien sudaro labai didelę įvairovę, tad pakalbėkime apie tai, iš ko jos gaminamos, ir kaip reikėtų išsirinkti?

Gamybai naudojamos įvairios medžiagos

Vienkartinės pirštinės gaminamos iš įvairių medžiagų, turinčių skirtingas savybes ir tinkamų naudoti įvairiose situacijose. Štai keletas labiausiai paplitusių vienkartinių pirštinių medžiagų:

  1. lateksas: lateksinės pirštinės yra pagamintos iš natūralaus kaučiuko ir pasižymi dideliu elastingumu, pirštų jautrumu ir tvirtumu. Jos gerai priglunda prie rankų ir yra atsparios vandeniui bei daugeliui chemikalų. Tačiau lateksas gali sukelti alergines reakcijas kai kuriems žmonėms.
  2. nitrilas: nitrilinės pirštinės yra pagamintos iš sintetinio kaučiuko ir yra atsparesnės pradurimams, plyšimams ir chemikalams nei lateksinės pirštinės. Jos taip pat yra hipoalerginės, todėl tinka žmonėms, alergiškiems lateksui. Nitrilinės pirštinės gali būti šiek tiek standesnės nei lateksinės pirštinės, tačiau jos vis tiek suteikia gerą pirštų jautrumą.
  3. vinilas: vinilinės pirštinės yra pagamintos iš polivinilchlorido (PVC) ir yra pigiausios iš šių trijų variantų. Jos yra atsparios vandeniui ir kai kuriems chemikalams, tačiau nėra tokios tvirtos ar elastingos kaip lateksinės ar nitrilinės pirštinės. Vinilinės pirštinės gali būti ne tokios patogios nešioti ilgesnį laiką, nes jos gali prakaituoti.
  4. poliizoprenas: poliizopreninės pirštinės yra pagamintos iš sintetinio kaučiuko, panašaus į natūralų kaučiuką. Jos pasižymi dideliu elastingumu, pirštų jautrumu ir tvirtumu, taip pat yra atsparios vandeniui ir daugeliui chemikalų. Poliizopreninės pirštinės yra hipoalerginės, todėl tinka žmonėms, alergiškiems lateksui.

Renkantis reikia įvertinti tam tikras detales

Renkantis vienkartines pirštines, reikia atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių, kad užtikrintumėte tinkamą rankų apsaugą ir komfortą. Štai keli pagrindiniai klausimas, kurį reikia užduoti sau prieš perkant: kokiai užduočiai naudosite pirštines?

  1. medicininės ir sveikatos priežiūros: jei dirbate su pacientais ar biologinėmis medžiagomis, rinkitės lateksines, nitrilines ar vinilines pirštines, atsparias skysčiams ir pradurimams.
  2. maisto pramonė: maisto ruošimui ir tvarkymui rinkitės maistui saugias pirštines, pagamintas iš polietileno ar vinilo.
  3. valymas ir priežiūra: cheminiams valikliams ir nešvarumams naudokite storas vinilines arba nitrilines pirštines.
  4. mechaniniai darbai: smulkiems mechaniniams darbams rinkitės plonas, jautrias pirštines iš latekso ar nitrilo.
  5. laboratoriniai darbai: dirbant su pavojingomis cheminėmis medžiagomis, rinkitės cheminėms medžiagoms atsparias pirštines, pagamintas iš nitrilo ar neopreno.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>