Vilnius – gamtos mylėtojams

Aplink Vilnių ir jo apylinkes

Lietuvos sostinė Vilnius garsėja savo nuostabiu senamiesčiu, Kalėdinėmis eglutėmis ir žalumos kiekiu mieste. Jei lankotės arba neseniai čia atsikraustėte, turbūt netoliese jūsų bus koks parkelis, skverelis, o gal netoliese eis takas aplink Vilnių, galbūt jūsų namai bus netoli upės. Vilniuje gausu dviračių takų ir jų skaičius vis didėja kiekvienais metais – nutiesiami nauji, atnaujinami seni.

VIlnius – mylintiems gamtą

VilniusVilnius, tai ne tik senamiestis – net ir gyvenamuosiuose rajonuose yra gausu vietų mylintiems gamtą – Pilaitėje yra net keletas ežerų ir miškelių, Karoliniškės turi pasakų parką ir ribojasi su Vingio parku, per kurį taip pat galite patekti į Žvėryną ar Naujamiestį. Žirmūnai ir Antakalnis yra prie pat upės, todėl ten gyvenantys žmonės mėgsta vasaros vakarais išeiti pasivaikščioti, pasigrožėti miestu. Jei gyvenate Markučiuose, turbūt jau lanketės Markučių dvare, o gal piknikavote prie jo esančių tvenkinių pakrantėje. Žemuosiuose paneriuose galite pasivaikščioti gamtoje prie pat geležinkelio bėgių arba eiti senuoju, akmenimis grįstu, VIlnius – Kaunas keliu link Aukštųjų panerių ar net Grigiškių. Antakalnyje gausu ne tik miškų, bet ir kalvų, todėl nemažai žmonių važiuoja čia žiemą čiuožinėti nuo kalniukų.

Objektai aplink VIlnių

Jei jaučiatės viską išvaikščioję mieste, siūlome pavažiuoti kiek toliau nuo centro, pavyzdžiui Liepkalnyje, šalia Minsko plento yra ribiškių pažintinis takas – vienas įspūdingiausių ir įdomiausių. Kita vieta – Belmontas – čia rasite ne tik kavinę, kurioje galėsite atsikvėpti, bet taip pat galite nueiti iki pat Pučkorių atodangos. Jei mėgstate panoramas ši vieta jums labai patiks, o taip pat siūlytume nuvažiuoti į kitą miesto pusę prie Verkių rūmų – čia taip pat galėsite pažvelgti į gamtos grožybę, be to pasivaikščioti Kryžiaus keliu, kuris veda net per kelis rajonus. Takas ilgas, bet turi daug posūkių, tad norimą maršrutą galėsite pasirinkti patys. Kai kurias vietas gali būti sunku įveikti su vežimėliu, tad tą irgi turėkite omenyje. Vilniuje yra ir trys Montvilos kolonijos, tad jas pamatyti taip pat gali būti įdomu, nes visos skirtingos, visos randasi vis kitoje vietoje. Šalia vienos iš jų bus ir Rasų kapinės – vieta iš įdomesnių vietų net jei nesate kapinių mėgėjai.

Vilniuje ir aplink jį gausu įdomių vietų gamtos mylėtojams – tiek parkų, ežerų ar pažintinių takų. Kviečiame pačius patyrinėti ir atrasti dar nematytas vietas

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>