Visi skirtingi oro-vandens šilumos siurblių tipai

Yra įvairių oras-vanduo šilumos siurblių sistemų, kurių kiekviena turi savų privalumų ir trūkumų. Renkantis tinkamą sistemą savo namams ar verslui, svarbu suprasti kiekvienos jų privalumus ir trūkumus. Šilumos siurblys oras-vanduo – tai prietaisas, kurį galima naudoti įvairiose klimato zonose ir vietose. Priklausomai nuo pasirinkto tipo, šilumos siurblys oras-vanduo gali būti autonominis arba integruotas į kitą sistemą, pavyzdžiui, geoterminio šildymo ar vėsinimo. Standartinis šilumos siurblys oras-vanduo naudoja lauko orą, kad žiemos mėnesiais pašalintų šilumą iš vidaus patalpų, o vasaros mėnesiais patalpas sušildytų. Šilumos siurbliai oras-vanduo veikia perduodami energiją iš vienos terpės į kitą, kad būtų pasiekti skirtingi rezultatai. Šiuo atveju šiluma iš vandens perkeliama į orą. Yra keletas šios pagrindinės konstrukcijos variantų, kurie pasižymi skirtingais privalumais. Šilumos siurbliai kaina – kiek realiai jie kainuoja?

Dvigubi oras-vanduo šilumos siurbliai

Siurbliai namamsDvigubi šilumos siurbliai oras-vanduo skirti tiekti pastatui karštą vandenį ir šilumą. Šildymo sezono metu šilumos siurblys veikia panašiai kaip standartinis šilumos siurblys oras-vanduo, kaip šilumnešį naudodamas lauko orą. Karšto vandens ruošimo sezono metu šilumos siurblys naudoja tą patį vandenį, kuris buvo naudojamas pastatui šildyti, kad išgautų šilumą ir tiektų karštą vandenį. Šios sistemos privalumas yra tas, kad viena sistema naudojama dviem skirtingoms funkcijoms atlikti. Galimas trūkumas yra tas, kad sistema gali nesugebėti tiekti pakankamai vandens karštam vandeniui išgauti, jei lauko temperatūra yra žema.

Šilumos siurbliai oras-vanduo su integruota geotermine sistema

Šilumos siurblys oras-vanduo su integruota geotermija naudoja ir geoterminį šilumos siurblį, ir šilumos siurblį vanduo-oras. Šioje sistemoje geoterminis šilumos siurblys naudojamas šilumai iš žemės į pastatą perduoti. Tas pats geoterminio šilumos siurblio vanduo naudojamas šildymui ir karštam vandeniui ruošti sistemos oras-vanduo šilumos siurblio dalyje. Vienas iš šios sistemos privalumų, palyginti su standartine oras-vanduo šilumos siurblio sistema, yra galimybė naudotis didesniu vandens kiekiu karštam vandeniui ruošti. Galimas trūkumas yra tas, kad turimo geoterminio vandens kiekio gali nepakakti karštam vandeniui tiekti visam pastatui. Oras vanduo šilumos siurbliai yra kokybiški.

Pavieniai šilumos siurbliai oras-vanduo

Vienkartiniai oras-vanduo šilumos siurbliai yra skirti tiek karštam vandeniui, tiek šilumai tiekti į pastatą. Šildymo sezono metu šilumos siurblys veikia panašiai kaip standartinis šilumos siurblys oras-vanduo, kaip šilumnešį naudodamas lauko orą. Karšto vandens ruošimo sezono metu šilumos siurblys šilumai išgauti ir karštam vandeniui ruošti naudoja tą patį vandenį, kuris buvo naudojamas pastatui šildyti. Šios sistemos privalumas yra tas, kad viena sistema naudojama dviem skirtingoms funkcijoms atlikti. Galimas trūkumas yra tas, kad sistema gali nesugebėti tiekti pakankamai vandens karštam vandeniui išgauti, jei lauko temperatūra yra žema.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>