Apie malonius ir nemalonius darbus kaime

Srutos ir jų išvežimasKažkam visgi tenka ir nemalonieji žemės ūkio darbai. Paprastai galvojama, kad srutoveziai dirba purviną darbą, taip pat yra ir kitų nemalonių darbų žemės ūkyje. Be jų neišsiversi – kažkam tenka viską atlikti.

Nemaloniausi darbai kaime

Tvartų valymas. Taigi, srutoveziai jau yra ženklus palengvinimas tų sunkesnių ir sudėtingesnių darbų, kuriuos visgi tenka atlikti žemės ūkyje. Valyti gyvulių tvartus tikrai nėra malonu, tačiau labai palengvina gera žemės ūkio technika.

Gyvulių apsėklinimas. Apie šitą darbą galima ir anekdotus pasakoti, tačiau joks darbas nėra juokingas ar gėdingas, kai reikia jį dirbti.

Skerdimas, pjovimas. Gyvulių ženklinimas irgi ne pats smagiausias darbas, nes galima sukelti nemažai skausmo gyvūnams, kuomet jie yra ženklinami.

Augalų išspaudų tvarkymas. Tai irgi ne pats smagiausias darbas, galbūt išspaudus runkelius ar kitus augalus, vaisius, daržoves. Visgi visur dėl rūgšties ir cukrų skraido muselės, galop tenka viską tvarkyti, plauti.

Maloniausi darbai

Skirtingi ūkininkai ir skirtingi žmonės turbūt išvardintų maloniausius žemės ūkio darbus skirtingai, tad mes tik pavardinsime keletą, kurie subjektyviai atrodo malonūs.

Stebėti, kaip malami miltai. Malūnai dabar jau tikrai ne tokie, kokius matome simbolinius su sparnais ir dideliu bokštu. Tačiau miltų malimas vis dar yra kažkas įdomaus, ypač, jeigu kombainas turi tam tikrus didžiulius stiklinius bokštus ir tie miltai kilte kyla į viršų.

Smagu ir sudėti konservus į rūsį, kuomet jau visi vaisiai ir visos daržovės yra sukonservuotos. Tai mažo ir paprasto, jaukaus ūkio kasdienybė. Kasmet yra sukonservuojamos gėrybės savoms reikmėms, ir tai daryti visada gera, kai jau darbai eina į pabaigą ir matai, kad nemažai prisigaminti pavyko.

Gero derliaus nuėmimas. Jis taip pat yra smagus, ypač naudojant ir patrauklias, modernias žemės ūkio mašinas. Tada darbai vyksta tikrai greitai ir lengvai. Visgi, visais atvejais tikrai puiku, kuomet galima pasidžiaugti geru derliumi. Ūkininkai juk skundžiasi ne kasmet. Kažkurios kultūros visada nukenčia: tai dėl sausros, tai dėl šalnų, tai dėl amarų ar ko nors kito, tačiau kiti augalai gali išaugti ir labai gerai, tuomet toks maistas yra sveikas mums, kol neperdirbtas ir kenksmingu būdu neapdorotas.

Jauniklių atsivedimas – gyvybės atsiradimas. Nesvarbu, kad tai mėsiniai gyvūnai, tačiau naujų viščiukų išsiritimas arba naujų veršiukų, avių ir kitų gyvūnų gimimas visada yra labai įdomus dalykas, priverčiantis net tai ir atšvęsti.

Gražina

Gražina paskelbė 702 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Karolina

    Na darbų kaime visada buvo ir bus visokių. Pats smagiausias darbas prisimenu pas močiutę būdavo rauti krapus( https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/krapai ). Ji labai daug jų užaugindavo, poto raudavom, džiovindavom ir naudodavom agurkam konservuoti.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>