Fotografo karjera Vilniuje – nuo ko pradėti

Galima tikėtis, kad fotografas Vilniuje kaina dirba didesne, nei mažiausiame miestelyje.Visgi, nors čia poreikiai didesni ir fotografai galbūt labiau reikalingi, tačiau ir konkurencija yra tikrai nemaža. Taigi, jeigu pagaliau nutarėte imtis fotografo karjeros, tą galite daryti protingai ir teisingai. Pradėti nuo ten, nuo kur reikia.

Mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis

Akimirka iš fotosesijosVisų pirma, kad būtumėte fotografas Vilniuje kaina dirbantis didesne, turite daug investuoti į mokymąsi. Ir tai nebūtinai turi būti mokymasis aukštojoje mokykloje. Mokytis galite iš gerų pavyzdžių, analizuoti technikas, dalyvauti interneto platformose ir veiklose, praeiti internetu kursus. Tiesiog visą laiką siekti kažko naujo, stengtis kuo geriau susipažinti su technika, su viskuo, kas yra svarbu, norint tapti tuo geru fotografu Vilniuje.

Palaipsniui planuoti įsigyti geresnę techniką

Gera foto technika tikrai nepadarys jūsų fotografu, tačiau sena ir bloga, nekokybiška technika trukdys juo būti. Tad jeigu tikrai nuoširdžiai mokotės, stengiatės, praktikuojatės, turėsite pradėti investuoti ir į geresnę techniką. Tačiau ją pirkite tuomet, kai jau žinosite ir suprasite, kokios iš tikro jums jos reikia. Suprasite, kokiu fotografu save laikote ir kokiu norite būti: gamtos fotografu, sporto fotografu, o gal filmuotoju – operatoriumi. Tuomet žinosite ir kokios foto technikos jums reikia, galėsite pamažu prie jos judėti, ją po truputį įsigyti.

Ieškoti ir atrasti savo braižą

Jūs mokysitės iš kitų fotografų, tačiau jų nekopijuokite. Jūsų užduotis bus visgi surasti savą braižą, pagal kurį žmonės vienaip ar kitaip jus galėtų atpažinti, sakyti, kad tai tikrai būtent jūsų darbas. Taigi, tokie veiksmai leis jums džiaugtis visomis fotografijos galimybėmis.

Portfolio susikurti – nemokamai atlikti darbai

Pagrindinis dalykas, pagal kurį žmonės renkasi fotografą – tai jo darbų katalogas, kitaip vadinamas portfolio. Jeigu neturite, ką parodyti, žmonės nežinos, ar jus samdyti. Taigi, norėdami tapti gerai apmokamu fotografu, turėsite pasistengti atlikti keletą paruošiamųjų darbų. Kelios nemokamos asmeninės fotosesijos, taip pat vestuvių fotosesijos, meninės nuotraukos… Viskas, kas galėtų jus pristatyt kaip profesionalų autorių.

Fotografo paslaugų reklama ir nuotraukų atranka portfolio

Galiausiai reikėtų išmokti save pristatyti ir reklamuoti, kad gautumėte tų užsakymų. Juk, kaip minėjome, Vilniuje tikrai yra nemažai su jumis konkuruojančių atlikėjų. Nusiteikti dirbti itin laisvu grafiku ir paskelbus apie nuotraukas – laukti pirmųjų užsakymų. Pirmuosius galėsite daryti ir mažesne kaina, o vėliau įkainį didinti kartu su augančiu pasitikėjimu savimi.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Aivaras

    Išmokti itin gerai fotografuoti jau seniai svajojau. Man padėjo Brazzi fotografavimo kursai, kurie labai praturtino žiniomis bei naujais įgūdžiais.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>