Ką pasirinkti: šildymas elektra ar dujomis?

Autonominis šildymas turi didžiulį privalumą – galimybę pasirinkti kokia energija šildyti namus. Dažnai iškyla klausimas ką pasirinkti: šildymas elektra ar šildymas dujomis? Kas pigiau? Kas patogiau ir efektyviau? Abu būdai suteikia daug privalumų, tačiau neapsieinama ir be trūkumų. Kokie privalumai ir trūkumai?

Šildymosi sprendimaiPradėkime nuo pagrindinių skirtumų ir veikimo principų. Dujinis katilas reikalaus atskiro įrengimo t.y. reiks pasirūpinti dūmtraukiu, o šildant elektra to nereikės. Kalbant apie saugumą, reikia paminėti, kad esant didelei dujų koncentracijai galima apsinuodijimo rizika, kai yra pažeistas dūmtraukis ar pan. Elektra tokių trūkumų neturi. Jei ir bus katilo sutrikimai, tai blogiausia, kas nutiks, tai katilas tiesiog nustos veikti. Kalbant apie valdymą, tai elektrinis katilas bus daug paprasčiau valdomas, o dujinis katilas bus paprasčiau valdomas, jei jis bus brangesnės klasės. Kuo pigesnis dujinis katilas, tuo sudėtingesnis jo valdymas. Abiems šildymo būdams įrengti reikės tam tikrų projektų ir leidimų.

Įvertinti kainos privalumus ir trūkumus yra sudėtinga. Kainos abiejų energijos rūšių nuolat po truputį kinta. Reikėtų vertinti ne tik dujų ar elektros tiesiogines kainas, bet ir įvertinti įrengimo ir katilų kainas. Lyginant katilų kainą, galima rasti, kad pavyzdžiui, elektrinis katilas bus pigesnis, nei dujinis. Vis dėl to, palyginus kainas, matome, kad šildyti namus dujomis bus pigiau, nei elektra. Be to, kainos skaičiavimui įtakos turės ne tik tai, bet ir galutinė kaina, kuri susidarys jau šildantis namus. Čia taisyklė paprasta – jei norima kuo šiltesnių namų, bet mokėti už šildymą kaip įmanoma mažiau, tai reikia tinkamai apšiltintų namų. Kuo geriau bus apšiltinti namo pamatai, stogas, sienos, įrengti plastikiniai langai ir sandarios durys, tuo mažiau energijos reikės. Ir visai nesvarbu ar tai dujos, ar elektra.

Kaip jau supratote šildymas dujomis gali būti pigesnis, nei elektra, tačiau būtinos ir kitos sąlygos. Tai ir geras dujinis katilas, kuris bus tinkamai parinktas pagal namo šilumines savybes, ir tinkamai apšiltintas pats namas, tam, kad šiluma nebūtų išleidžiama į aplinką ir katilo savybės, tokios kaip galingumas, valdymas ir pan.

Tik žinant pagrindinius elektros ir dujų šildymo privalumus ir trūkumus galima tinkamai įvertinti savo poreikius ir galimybes bei nuspręsti kokį šildymo būdą pasirinkti. Tiesa, nepamirškite, kad ne tik tinkamas šildymo būdas užtikrins pigesnes sąskaitas už šildymą, bet ir tinkamas namo apšiltinimas ir sandarumas.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Jonas

    Pasižiūrėjau čia: adma.lt, kad remonto ir eksploatacijos kaina atsiperka greičiau nei elektra, tai rinksiuos šildyma dujomis.

  • Tomas

    Šiais laikais tik dujomis reikėtų šildytis, nes labai ekonomiškas ir praktiškas sprendimas. Pas mane patį namuose įrengtas šildymas dujomis, tai tikrai labai džiaugiuosi. Patogu, parktiška ir nebrangu.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>