Kaip auto šviesos išnaudojamos kūryboje

Automobilių lemposNors kiekvienam vairuotojui tokios automobilių šviesos https://www.autosviesos.lt tiesiog yra svarbi techninė dalis, norint saugiai važinėti automobiliu, šviesos neretai tampa ir svarbiais elementais vaizduojamuose menuose.

Šviesa mene

Apskritai, ne kiek automobilių šviesos ir https://www.autosviesos.lt/xenon-blokai, bet kiek apskritai šviesa menuose turi savo ilgą istoriją. Jau 16 amžiuje tapytojai šviesą išnaudodavo sukonstravę specifinę camer obscura, leidusia peizažus atsirasti ant tapomos drobės. Vėliau, nuo 19 a. Vidurio iki 20 a. pradžios kone kiekvienas menininkas ir mokslininkas buvo tiesiog apsėstas šviesos studijomis, nes būtent šviesa leido sukurti fotografiją ir vėliau filmavimo kamerą. Tad paradoksalu, kad būtent šiuose vizualiuosiuose menuose, kurie yra 100 proc. paremti šviesos išradimais, dažnai vaizduojamoms visokios šviesos. Šviesos kine, ekrane yra labai svarbios, kaip ir fotografijoje. Visą kūrinį galima sukurti vien tik iš šviesų, nenaudojant kitokių dekoracijų, ir tokia yra realybė. Taigi, nieko keisto, kad ir automobilių šviesos patenka į tas šviesas, kurios gali pasirodyti video darbuose. Dažniausiai auto šviesos tokiame mene siejamos su romantika, siaubu, mistika arba greičiu. Pažvelkime į atskiras filmuotas sritis atskirai.

Siaubo filmuose

Kas nėra matę tokio siaubo filmo, kur iš tamsos staiga išnyra baisūs dalykai? Kai kurie siaubo filmai yra filmuojami miškuose, kai pagrindinius veikėjus apšviečia tik iš priekio stovinčios arba atvažiuojančios mašinos šviesos. Baisūs momentai: kai pačios įsijungia automobilio šviesos. Kai priešais šviesas atsistoja padaras ar žmogus, tačiau mes matome tik jo juodą siluetą. Kai automobilio šviesos tarsi apakina pagrindinė veikėją ir apsišviečia tik jo siaubo iškreipta mimika. Veiksmo ir fantastiniuose filmuose taip pat naudojamos šviesos, tačiau jos suteikia judėjimo ir greičio efektą.

Muzikiniuose klipuose

Dar vienas variantas – šviesų naudojimas įvairiuose muzikiniuose klipuose. Čia dažnai vaizduojama miesto romantika, taigi, šviesos nuo mašinos rodo progresyvų, stilingą, pasiturintį ir miesto industrinės romantikos pripildytą vaizdą. Kartais muzikiniai klipai filmuojami miškuose, tuomet auto šviesos irgi gali figūruoti. Tačiau tokiu atveju galima sakyti, kad yra sąmoningai kopijuojami ir imituojami tie patys siaubo filmai.

Hipsteriškoje fotografijoje

Iš tų pačių siaubo filmų atsiranda ir hipsteriškos fotografijos banga. Kartu ji ateina ir iš tų vaizdų, kuriuo visi ne kartą matėme per vaizdo įrašytoją – kamerą, iš automobilio filmuojančią kelią. Kai staiga apšviestame plote pasirodo kažkas netikėto: žvėris su ragais, žmogus ar dar kas nors.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • dygliuotos

    Automobilio sviesos labai gerai yra isnaudojamos pamacius pareiginus :) blykst blykst pravaziuojanciam ir tas jau gali numesti gaza, kad tik nenufotografuotu. Lietuviu kultura, kitur tokiu dalyku nematysi ir net nesupras niekas

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>