Kiek kainuotų šildymo sistema oras vanduo ir saulės elektrinė?

Jeigu atėjus žiemai išsigąstate namo šildymo kainų, vertėtų pagalvoti apie mažiau kainuojančius sprendimus. Toks sprendimas galėtų būti šildymo sistema oras vanduo ir saulės elektrinė. Šiuo metu netgi nereikia įsirenginėti elektrinės ant stogo, nes reikiamą dalį galima įsigyti saulės parke „Igliauka II“, kurio projektą vysto ilgametę patirtį turinti UAB „Saulės grąža“.

Kiek kainuos šildymo sistema oras vanduo 90 kv. m. ploto namui?

Antanas iš Kauno savo naujos statybos name planuoja įrengti šildymo sistemą oras vanduo. Kartu planuojama įsigyti dalį saulės elektrinės iš saulės parko. Sprendimas buvo priimtas pasitarus su specialistais ir apskaičiavus, kiek kainuos šildymo ir elektrinės įrengimas bei eksploatacija.

90 kv. m. namas yra sandarus, jis atitinka A+ energinio naudingumo klasę, langai yra pietų pusėje, todėl dienos metu papildomai gaunama šilumos iš saulės. Name gyvena 4 asmenų šeima. Buvo pasirinkta šildymo sistema oras vanduo, nes:

  • reikalingas karštas vanduo, kurį ji ir paruošia;

  • įrengtas grindinis šildymas, kuris labiausiai tinka oras vanduo sistemai;

  • šildymo įrengimas nėra sudėtingas, nereikalauja daug vietos;

  • paprastas valdymas, galimas per atstumą išmaniųjų įrenginių pagalba.

Daugiau sužinojęs apie šildymo sistemą oras vanduo, Antanas pasirinko „Samsung ClimateHub“ šilumos siurblį su integruotu boileriu. Sandariam 90 kv. m. namo plotui apšildyti užteko 4 kW galios siurblio, kurio kaina 5150 eurų.

Kokia saulės elektrinės kaina?

Saulės elektrinės ant namo stogo buvo atsisakyta, kadangi galima išvengti įrengimo darbų įsigyjant dalį jėgainės saulės parke. Taigi, „Igliauka II“ parke Antanas rezervavo 5 kW galios saulės elektrinę. Planuojama, kad ji pradės veikti šių metų rugsėjo mėnesį. Tikimasi už jėgainę gauti paramą, tada jos kaina būtų šiek tiek didesnė nei 3000 eurų. Taigi, šildymo sistema oras vanduo ir jėgainė kartu atsieis apie 8500 eurų. Investavus šią sumą, Antanas apie 25 metus gaus minimalias sąskaitas už elektrą. Už iš karto sunaudotą elektrą mokėti visai nereikės, nedidelis mokestis taikomas jos perviršio pasaugojimui elektros tinkluose.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>