Kova su spuogais – įmanoma

Net ir pasiekus brandų amžių spuogai vis dar gali varginti. Nors dažniausiai jie yra siejami su ankstyvu amžiumi, tačiau tikrai – įvairūs veiksniai, kaip hormoniniai pokyčiai ir panašiai – gali iššaukti labai varginančius spuogelius.

Žinoma, kad kova su jais turėtų būti negailestinga. Juk dažniausiai norisi kartą ir visam laikui susitvarkyti su odos dirgikliais. Geriausiai tam tinka pleistrai nuo spuogų, tačiau apskritai rinkoje yra ir daugiau priemonių, kurios gali padėti juos nugalėti.

Kovoje – daug priemonių

Spuogų gydymas priklauso nuo jų sunkumo ir tipo. Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti namuose, kad sumažintumėte spuogus. Visgi, sunkiais atvejais gali tekti kreiptis į dermatologą.

Kasdien kruopščiai prauskite veidą du kartus per dieną švelniu valikliu. Venkite naudoti pernelyg agresyvius ar odą džiovinančius valiklius. Naudokite toniką, kuris yra skirtas jūsų odos tipui. Tonikas padeda atkurti odos pH pusiausvyrą ir pašalinti nešvarumų likučius. Kasdien būtinai naudokite drėkinamąjį kremą. Jis padeda išlaikyti odą hidratuotą ir sumažinti riebalų gamybą.

Venkite liesti veidą rankomis. Rankose gausu bakterijų, kurios gali užkimšti poras ir sukelti spuogus. Naudokite neriebius makiažo produktus ir nusivalykite makiažą prieš miegą. Sveikai maitinkitės ir venkite perdirbto maisto, cukraus ir nesveikų riebalų. Gerkite daug vandens, miegokite pakankamai ir nestresuokite.

Prevencinės priemonės nuo spuogų

Kovoti reikia ne tik su spuogais, kai jie jau yra, tačiau ir prevencinėmis priemonėmis, kurios gali padėti jų išvengti. Keli patarimai – žemiau. Jais dalinasi kosmetologas.

● Neišspauskite spuogų. Spuogų spaudimas gali sukelti infekciją ir randus.

● Venkite naudoti džiovinančius odos produktus. Tai gali sudirginti odą.

● Naudokite apsaugos nuo saulės kremą su SPF 30. Saulė gali pabloginti situaciją.

● Kreipkitės į dermatologą, jei turite randų nuo spuogų. Dermatologas gali padėti sumažinti randų ryškumą.

Pleistrai nuo spuogų

O geriausias pasirinkimas yra minėti pleistriukai. Pleistrai nuo spuogų yra nedideli, lipnūs lapeliai, kurie dedami ant atskirų spuogų. Jie yra pagaminti iš įvairių medžiagų (tokių kaip hidrokoloidas, salicilo rūgštis ir arbatmedžio aliejus…).

Pleistrų nuo spuogų privalumai:

● Jie gali padėti sumažinti spuogų uždegimą ir paraudimą.

● Jie gali padėti greičiau išgydyti spuogus.

● Jie gali padėti apsaugoti spuogus nuo infekcijos.

● Jie yra nebrangūs ir lengvai prieinami.

● Jie yra patogūs ir nepastebimi.

Svarbiausia yra save mylėti ir tuo pačiu savimi kasdien rūpintis. Tai padės labiau pasitikėti ir galbūt net būti labiau savimi pasitikinčiu.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>