Medinis namas – pigus ir gražus

Nors rastiniai namai pastaruoju metu susilaukia šiek tiek daugiau dvejonių, tačiau visgi jie išlieka mylimi ir dažnai statomi. Kuo tokie ypatingi rąstiniai namai ir kodėl žmonės juos stato? Jų neatbaido net tai, kad sugriežtėjus energiniosertifikavimo sistemai, dabar reikia dar labiau jį apšiltinti. Visgi, tikram lietuviui norisi, kad jį suptų rastiniai namai.

Pigesnės statybinės medžiagos

Aišku, jeigu pradėtume nuo racionalių priežasčių, pirmiausia reikėtų paminėti, kad tai yra puiki ir nebrangi statybinė medžiaga. Nauji tašyti, netašyti arba pusiau tašyti rąstai gali būti ta statybinė medžiaga, kuri užtikrins gana šiltus namus ir nekainuos tiek daug kaip, pavyzdžiui, akyto betono blokeliai. Taigi, medinis namas niekada nebus paskutinėje vietoje tarp prioritetinių namų.

Gamtos prisilietimas

Namai jumsDaug kam, kas myli gamtą, rastiniai namai patinka vien dėl to gamtos prisilietimo. Juk gera žinoti, kad gyveni mediniame name, kokiame galbūt gyveno ir tavo protėviai. Smagu suprasti, kad medis yra tiesiog tikra žemės dovana – jis išaugo iš paviršiaus, pasimaitinęs žemės gėrybėmis. Smagu gyventi harmoningoje aplinkoje, kada namai spinduliuoja gamtos dovanomis. Kartu tai gali būti ir puikus vaizdas, įsimaišantis į aplinką. Jeigu visą laiką jautėte artumą gamtai, galbūt ir ateityje nuspręsite gyventi arčiau jos, gal mažame mieste, slėnyje, kaime, o gal pamiškėje. Tokioje aplinkoje medinis namas atrodys natūraliai ir labai gražiai.

Greitesnės statybos

Kadangi medis yra labai lengva statybinė medžiaga, tai lengviau su juo dirbti. Žinoma, dabar kiek ilgiau užtrunka rimtesnis medinio namo šiltinimas, tačiau ši statybinė medžiaga vis tiek išlieka prioritetine. Taip pat, jeigu rąstai yra labai ilgi, tuomet iš jų galima sumesti visą sieną be jokių sudūrimų. Tai iškart garantuoja geresnį sandarumą ir puikią išvaizdą.

Kaip planuoti?

Jeigu norite pradėti statyti namą, tai planuokite jau porą metų iki statybų pradžios. Mat reikės iš anksto susiderinti dėl sklypo paskirties, gauti leidimus tam tikram namui, taip pat reikėtų ir nuspręsti ir dėl namo projekto. Tai suplanavus galėsite statyti savo svajonių namą.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • Mėta

    Pati gyvenu mediniame name todėl galiu tik pritarti straipsniui. Medinis namas yra ir gražus ir patogus be to jame visada šilta. Labai džiaugiuosi, kad stačiausi būtent medinį namą.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>