Statybų versle paklausa didžiulė, bet sunku rasti gerų darbuotojų

Pasidairę https://www.truckfind.lt/specializacijos/naudoti-sunkvezimiai aptiksime ir iš tiesų sunkios technikos, kuri gali tikti statyboms. Smulkūs statytojai techniką nuomojasi, o stambesni stengiasi ir įsigyti. Geriau tą daryti sekasi toms statybos bendrovėms, kurios dar geba ir pritraukti lėšų iš įvairių antrinių finansavimo šaltinių. Kaip pasakoja savo nedidelę statybų įmonę atidaręs jaunuolis, tikrai ne sunkioji technika yra didžiausias iššūkis versle.

Pradėjo dirbti vienas, išsinuomojęs sunkvežimį

TruckfindDabar jau ir savivarciai su kranu pasirodo statybų aikštelėse, kuriose dirba šio žmogaus komanda. Tačiau pačioje pradžioje jis pradėjo dirbti vienas. „Nebuvo lengva, bet labai padėjo žmona. Ji dirbdavo visą gyvenimą su reklama ir žinojo, kad aš galiu padaryti daug, manimi tikėjo. Ji padėjo man susikurti puslapį, o tuomet ir padidino visą reklamos kiekį. Tokia buvo pradžia. Mes labai nustebome, kad iškart, jau iš tiesų kitą dieną, atsirado žmonių, kuriems reikėjo tų remontų ir statybų. Tai tiesiog vos spėjome registruoti užsakymus ir vykti dirbti į objektus. Darbų sąrašas iškart į priekį labai smarkiai užsipildė“, – pasakoja vyras.

Dėl didelio užsakymų skaičiaus nutarė plėstis

Jau kitą sezoną buvo nuspręsta plėstis ir įkurti įmonę. Darbo vienam pakanka, tačiau žmona kaip tik galėjo ir siekė užsiimti vadyba, ir buvo sąlygos sudaryti daugiau darbo vietų, samdyti meistrus ir tinkamai dirbti. Užsakymų skaičius ir toliau tik augo, kaip ir žmonių dėmesys. Taigi, buvo imta ieškoti lėšų investicijoms, pirmiausia iš ES fondų, tuomet iš valstybinės paramos jaunam verslui, netgi Darbo biržos siūlomų subsidijų.

Pirko daugiau įrangos

Plėtrai buvo reikalingas tam tikras juridinis statusas ir naujos technikos pirkimas. Būtent jis, įsitikinęs vyras, ir gali padidinti statybų mastus. „Tik reikia negalvoti, kad būtina viską susipirkti pačiam. Nes daug ko pirkti nereikia. Kraną su savivarčiu kartais geriau nuomotis, jeigu orientuojiesi į nedidelius statybos darbus. Bet visa tai tikrai galima padaryti, ir galima padaryti gerai, jeigu protingai pasiskaičiuoji, ką iš tikro reikia nusipirkti tai savo plėtrai“, – sako vyras.

Sunkiausia rasti darbuotojų

Kai buvo supirkta technika, vyras susidūrė su kita problema – išties nebuvo lengva rasti darbuotojų saviems projektams. Paaiškėjo, kad čia ir yra sunkiausia dalis, nes problema ne uždarbio didinime, o tiesiog tame, kad daug statybininkų emigravo, o likusieji neretai yra nepatikimi, žalingų įpročių turintys žmonės. Taigi, teko su tuo susitaikyti ir ieškoti atkakliau.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>