Vilniaus senamiestis užsieniečių akimis

NT VilniusIr visgi nekilnojamojo turto projektas Vilniaus senamiestyje yra tai, apie ką svajoja daug sostinėje įsikurti norinčių žmonių. Tačiau dabar pažvelkime į tai užsieniečio akimis. Kodėl būtent užsieniečiams turėtų tai būti patraukli investicija.

Patraukli kaina

Visų pirma, nors mes manome, kad būstas Vilniaus senamiestyje yra labai brangus, reikia pasakyti, kad jis yra visiškai nebrangus, palytinus su tuo, koks jis brangus kitose šalyse, jų sostinėse. Jeigu iš Londono ar Vokietijos atvykusiam užsieniečiui reikėtų pirkti būstą savoje sostinėje, tai jis, žinoma, ten nieko neįpirktų. Tačiau, jeigu dėl kažkokių priežasčių reikėtų būsto Lietuvoje, galbūt vidutinio brito, vokiečio ar olando kišenėje pinigų atrastų net ir naujos statybos Užupyje name esančiam butui.

Tolerantiška dauigakultūrė aplinka

Jau nereikia net niekam sakyti, kad Vilnius tikrai yra daugiakultūris miestas, kuriame užsieniečių yra tikrai daug, ir nieko keisto čia matyti įvairių rasių ir tautybių žmones. Taigi, nacionalizmo čia taip pat nėra ir užsieniečiai čia jaučiasi ne tik saugiai, bet ir gali labai lengvai patekti į tarptautines terpes, susikalbėti, kurti bendrus verslus, bendrauti. Tai – labai palanki aplinka visiems norintiems Lietuvoje gyventi užsieniečiams. Galbūt kai kuriuose mažuose Lietuvos miestukuose irgi yra labai gražu, tačiau juose užsieniečiai jaustųsi it baltos varnos. O gyvendami bute Užupyje, jie visada jausis savo vietoje ir savoje aplinkoje, tikrai nesigailės, kad čia įsikūrė. Žinoma, Vilnius turi ir ilgą istoriją to laikotarpio, kuomet čia maišėsi įvairios tautybės, ir kalba eitų ne tik apie lenkus. Net ir tarpukario Lietuvoje Vilniuje virė tikras tautų katilas.

Gražūs vaizdai ir graži istorinė aplinka

Paprasta priežastis, kodėl kiekvienas, taip pat ir užsienietis, norėtų gyventi Vilniaus centre – nes čia gražu, čia visur puiki aplinka, ir galima tą turėti. Jeigu tik kišenė leidžia, verta pirkti butą kur nors aukštesniame aukšte, turėti puikų vaizdą per langą, žvelgti į viską su pasigrožėjimu ir smalsumu.

Vienintelė vieta, apie kurią kažką žino

Daugumai užsieniečių net neverta domėtis kitais miesteliais Lietuvoje ir svarstyti, ar jie yra tinkami investavimui, ar ne. Sostinė yra sostinė. Ir tai visuomet tas miestas, apie kurį yra žinoma tiesiog daug daugiau negu apie kitus. Taigi, visiškai normalu yra norėti gyventi Vilniuje ir čia leisti laiką, nes tai vieta, apie kurią žinos ir kiti žmonės, todėl ir į svečius mielai atvažiuos.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>