Kas yra antčiužinis ir ar jums jo reikia?

Galbūt nustebsite, kad vien tik čiužinys nebūtinai užtikrins geriausią įmanomą miegą. Norėdami suteikti didesnę apsaugą ir amortizaciją nei originalus čiužinys, daugelis miegalių prie lovos prideda antčiužinį arba apsauginę medžiagą. Jei norite visiškai pakeisti savo dabartinės lovos pojūtį, gali išsiskirti vienas aksesuaras: antčiužinis.

Šiame vadove supažindiname su antčiužiniu paskirtimi ir privalumais, pradedant papildoma atrama ir baigiant pinigams draugišku komfortu. Pagal tai galėsite nuspręsti, ar čiužinio užvalkalas jums tinka.

Kas yra antčiužinis? Skaitykite toliau ir sužinokite viską, ką reikia žinoti apie šį patogų lovos priedą.

Kas yra antčiužinis?

Antčiužinis – tai 2-4 cm atminties putų, latekso ar kitos medžiagos sluoksnis, dedamas ant čiužinio. Jo paskirtis – pagerinti lovos pojūtį, padengiant ją papildomu pasirinktu sluoksniu.

Nesvarbu, ar norite, kad lova būtų šiltesnė, vėsesnė, kietesnė, ar minkštesnė, galite išsirinkti antčiužinį, atitinkantį jūsų miego poreikius. Be to, papildomas sluoksnis gali padėti apsaugoti čiužinį nuo dėmių ir nusmukimo.

Nors skamba beveik vienodai, yra svarbių skirtumų tarp čiužinio pado ir antčiužinio. Pateikiame kiekvieno lovos aksesuaro apibrėžtį ir funkcijas:

  • Antčiužinis – plonas, 1-2 cm plunksnų, latekso ar pluošto sluoksnis, dedamas ant čiužinio, kuris suteikia lengvą atramą ir apsaugo nuo purvo, alergenų ir nelaimingų atsitikimų.
  • Antčiužinis – storas 2-4 cm sluoksnis iš atminties putų, latekso, vilnos ar plunksnų, dedamas ant lovos viršaus, suteikiantis vidutinę atramą ir apsaugantis čiužinį nuo dėmių ir nusėdimo.

Antčiužiniai
Antčiužinis puikiai tinka taupiems miegantiems žmonėms, norintiems šiek tiek papildomos atramos ir apsaugos nuo dėmių. Tuo tarpu čiužinių užvalkalai yra storesni ir suteikia dar didesnę atramą, todėl puikiai tinka tiems, kurie nori investuoti į jaukesnį miegą.

Ką daro antčiužiniai? 5 privalumai

Antčiužiniai turi daugybę privalumų – nuo temperatūros reguliavimo iki skausmo malšinimo. Štai visi čiužinio užvalkalo privalumai, kuriuos turėtumėte žinoti:

1. reguliuoja čiužinio kietumą
Jei dabartinis čiužinys yra per minkštas arba per kietas, antčiužinis gali sureguliuoti lovos kietumą pagal jūsų pageidavimus. Antčiužinis minkštą čiužinį gali padaryti kietesnį, o kietą – minkštesnį.

Plunksniniai ir vilnoniai antčiužiniai kietoms lovoms suteikia papildomo minkštumo, o atminties ir latekso putų užvalkalai pliušinėms lovoms suteikia papildomos atramos. Čiužinio užvalkalas leidžia lovai suteikti tiksliai tokį kietumą, kokio reikia patogiam miegui.

2. gali reguliuoti lovos temperatūrą
Jei esate linkę miegoti karštai, vėsinantis antčiužinis padeda išsiskirti šilumai miegant. Pavyzdžiui, "Ciuziniukaraliai" čiužinio antčiužinio viršuje yra kvėpuojančių putų su mažomis poromis, kurios skirtos karštam orui išeiti ir pasišalinti nuo jūsų kūno.

Kita vertus, vilnonis čiužinio viršutinis sluoksnis sulaiko šilumą, kad būtų šilta ir jauku. Kad ir kokia būtų jūsų ideali miego temperatūra, yra antčiužinis, kuris padės ją pasiekti.

3. gali užtikrinti komfortą ištisus metus
Galimybė pasirinkti idealią lovos temperatūrą su antčiužiniu leidžia mėgautis patogiu miegu keičiantis metų laikams.

Žiemą galite jaukiai įsitaisyti ant įprasto čiužinio arba vilnonio antčiužinio. Vėliau, karštais vasaros mėnesiais, galite persiūti ant vėsinančio antčiužinio. Pridėję čiužinio užvalkalą galėsite mėgautis geriausia miego temperatūra ištisus metus.

4. Gali pakelti nusmukusį čiužinį
Laikui bėgant lovose gali susidaryti įdubimai dėl naktinio naudojimo, tačiau antčiužinis gali būti veiksmingas būdas sutvarkyti nusileidusį čiužinį. Jei pastebėjote, kad jūsų čiužinys pradeda smukti, storas čiužinio užvalkalo sluoksnis gali padėti jį atgaivinti.

Nors antčiužinį galite naudoti kaip priemonę, padedančią ištaisyti suplyšusį čiužinį, jis nepakeičia jau seniai nebetinkamos lovos. Prieš pirkdami užvalkalą, norėsite atkreipti dėmesį į požymius, kad jums reikia naujo čiužinio. Nesvarbu, ar jūsų lova nauja, ar sena, būtinai dažnai sukite čiužinį, kad išlaikytumėte pakilimą.

5. padeda išlaikyti čiužinį švarų
Kadangi antčiužinis ant lovos uždeda storą sluoksnį, jis tarnauja kaip apsauginis barjeras tarp čiužinio ir bet kokių šlapimo dėmių, išsiliejusių gėrimų ar purvo. Nors ne visi antčiužiniai yra atsparūs išsiliejimams, jie padės išlaikyti čiužinį švarų.

Kai kurie antčiužiniai ne tik apsaugo nuo dėmių, bet ir neleidžia į lovą patekti dulkių erkutėms ir alergenams. Šis papildomas apsaugos sluoksnis padeda išvengti miegamojo alergijos dėl alergenų, kurie laikui bėgant gali susikaupti čiužinyje.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>