Gyvulininkystės ekspertų patarimai, kad įsagai galvijams būtų išties patikimi

Ūkininkai, augintojai ir gamintojai gali rinktis iš įvairių produktų, kai reikia identifikuoti galvijus. Elektrinės ID žymos, mikroschemos, plastikiniai ausų įsagai galvijams ir dar daugiau gali būti naudojami galvijų identifikavimui bandoje. Naudojamų žymų priklauso nuo individualių poreikių ir pageidavimų. Dėl didelio pasirinkimo, ieškant geriausio varianto nesunku pasimesti. Gyvulininkystės ekspertai dalijasi patarimais, kaip naudoti tradicinius ausų įsagus ženklinant galvijus.

Dydžio ir stiliaus pasirinkimas

Ausų įsagai galvijams būna įvairių dydžių ir formų. Priklausomai nuo prekės ženklo ir reikalingos žymos dydžio, dydžiai gali svyruoti nuo mažų iki didelių arba didelių. Žymų forma gali būti nuo stačiakampio ar kvadrato iki beveik trikampio formos. Turint tokį didelį formų ir dydžių asortimentą, gali būti sunku suprasti, kuri žyma geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Paprastai kalbant, veršeliams ir mažesniems gyvuliams skirtos mažesnės etiketės. Didesnės ir maksimalaus dydžio etiketės geriausiai tinka visiškai suaugusiems, subrendusiems galvijams. Reikia nepamiršti, kad mažesnes žymas gali būti sunku perskaityti iš tolo. Apsvarstykite galimybę naudoti didesnio dydžio ausų įsagus savo mažiems galvijams, jei jums sunku perskaityti įsagus lauke.

Svarbu atkreipti dėmesį į gamintoją

Dviejų dalių arba vientiso ausų įsago pasirinkimas priklauso nuo gamintojo. Dviejų dalių ausies įsagai galvijams turi atskirtas vyriškos ir moteriškos lyties dalis, kad įsagas būtų pritvirtintas prie gyvūno. Vienos dalies ausų įsagas turi viską kartu ir yra mažiau dalių, kurias galima pamesti. Manoma, kad naudojant vientisą įsagas galvijai rečiau užsikrečia ausimis. Daugumoje prekių ženklų vyriškoje dalyje naudojamas antimikrobinis agentas, padedantis išvengti galimų infekcijų.

Įsagai galvijams ir spalvos pasirinkimas

Rinkdamiesi žymų spalvą, atsižvelkite į šiuos faktorius: kaip gerai kontrastuos juodas atspaudas ant žymos iš toli? Tamsesnės žymos gali būti per tamsios, kad jas būtų galima perskaityti naudojant įprastą tuščią rašalo žymeklį ir numeravimo sistemą. Balto rašalo žymeklis ant tamsesnės žymos gali būti lengviau įskaitomas. Kad būtų lengviau perskaityti iš toli, šviesesnėse spalvose turėtų būti naudojamas juodo rašalo žymėjimo rašiklis.

Kitas klausimas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis spalvą – kaip norite atskirti ir organizuoti bandą? Kai kurie ūkininkai tam tikrus metus pažymi tam tikra spalva. Kiti ūkininkai naudoja specifines spalvas bulių ir telyčių veršeliams identifikuoti. Rūšiuojant karvių ir veršelių poras naudinga pažymėti veršelius tuo pačiu ID numeriu kaip ir jų motiną. Tada nujunkyti veršeliai gali gauti savo unikalų ID numerį.

Įsagai galvijams: ką įtraukti į identifikavimo etiketę?

Svarbi informacija, kurią reikia įtraukti į gyvulių etiketę, yra gimimo data, patelės ID, tėvo ID ir gyvūno lytis, jei spalvos žyma nenaudojama atskirti. Vienas pasiūlymas yra pažymėti abi ausis ir pusę ID informacijos įdėti į priekinę etiketės dalį, o likusią – ant nugaros, jei žyma būtų prarasta. Pavyzdžiui, informaciją apie gyvulio tėvus galima įrašyti vienos žymos priekyje, o gimimo datą ir seksą – gale. Tada ant priešingos žymos užrašykite gimimo datą ir lytį etiketės priekyje, o informaciją apie tėvus – gale. Tokiu būdu, jei pametate žymą, visa informacija išlieka.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>