Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų gydymą

Kiekvienam yra žinoma, kaip svarbu rūpintis savo sveikata. Net ir nedideli sveikatos sutrikimai gali tapti rimtų ir sudėtingai gydomų ligų pranašu, todėl į negalavimus nenumokite ranka. Dantų skausmas nėra toks nekaltas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio – jei jų pažeidimai nėra pašalinami laiku, tokiu atveju gali sutrikti virškinimas, atsirasti skrandžio skausmai, ir t.t. Kad taip nenutiktų, apie dantų gydymą vertėtų pagalvoti kuo anksčiau, ir nelaukti, kol ši problema įsisenės. Odontologų tikrai neverta bijoti – šiuolaikinė odontologija yra gerokai pažengusi, tad visos procedūros gali būti atliekamos be jokio skausmo. Apie dantų gydymą neretai keliama įvairių klausimų, taigi, kurie jų yra užduodami dažniausiai?

Kiek gali kainuoti dantų gydymas?

Tai visada priklauso nuo to, kokios konkrečios procedūros turi būti atliekamos. Paprasčiausia procedūra – profesionali burnos higiena, kuria vertėtų pasirūpinti du kartus per metus. Dantų plombavimas taip pat nėra labai brangi paslauga, ir tuomet, jei dantis yra nedaug pažeistas, plombavimo kaina bus mažesnė. Brangiau kainuos dantų protezavimas, implantavimas ar kitos gana sudėtingos procedūros. Visada galima pasidomėti, kokias preliminarias kainas yra nustačiusios skirtingos bendrovės, ir tai leis atrasti pačias palankiausias pasirinkimo galimybes.

Kiek laiko truks dantų gydymas?

Dantų gydymo trukmė visada priklauso nuo konkrečios situacijos. Pirmojo vizito metu įvertinama paciento dantų būklė, papasakojama apie dantų gydymą ir įvairias galimybes, sudaromas gydymo planas. Pirmojo vizito metu gali būti atliekama profesionali burnos higiena, kuri dažniausiai trunka nuo 20 iki 40 minučių. Dantų plombavimas taip pat ilgai netrunkanti procedūra – kuo dantis yra mažiau pažeistas kariesas, tuo greičiau gali būti atliekamas dantų plombavimas. Jei pacientui reikia sudėtingesnio dantų gydymo (protezavimas, implantavimas, ir t.t.), visada šis procesas truks ilgiau – odontologas jums papasakos, kiek vizitų gali prireikti, ir kiek tai užtruks.

Kaip pasirinkti tinkamiausią kliniką?

Toks klausimas keliamas iš tiesų dažnai. Nieko keisto – juk įvairių odontologijos klinikų rasime iš tiesų daug, taigi, bus galima palyginti, kuri jų yra nustačiusi pačias palankiausias dantų gydymo sąlygas. Galite palyginti nustatytus įkainius, pasidomėti, kokios klinikos yra geriausiai vertinamos pacientų, kokiose vietovėse jos yra įsikūrusios, ir t.t. Jei apie dantų gydymą kalbėsite su bičiuliais ar giminaičiais, galėsite pasiteirauti, kokias klinikas jie galėtų rekomenduoti, ir tuomet priimti tam tikrą sprendimą bus galima dar paprasčiau.

Kokie siūlomi dantų protezavimo būdai?

Jei tektų protezuoti dantis, galėsite rinktis iš dviejų galimybių – fiksuotų arba išimamų protezų. Pastaroji galimybė dažniausiai pasirenkama tada, kai siekiama pačių pigiausių sprendimų, tačiau, turime sutikti, kad tokie protezai nėra labai patogūs ir garantuojantys pakankamą kramtymo funkciją. Lanko atramos protezai ir išimamos plokštelės neapsaugo nuo žandikaulio nykimo, tad verčiau pagalvoti apie fiksuotus protezus. Populiariausias pasirinkimas šiandien – dantų vainikėliai, kurie gali būti tvirtinami ir ant natūralių dantų, ir ant implantų. Šie protezai atrodo tikrai labai natūraliai, garantuoja stabilumą ir komfortą.

Kaip vyksta dantų implantavimas?

Pirmiausia įvertinama, ar ši procedūra gali būti atliekama. Jei dantis buvo išrautas gana seniai, tokiu atveju gali prireikti sinusų pakėlimo arba kaulo priauginimo operacijos. Vėliau yra įgręžiamas specialus sraigtas, ir paliekamas gyti. Po maždaug pusės metų prie dantų implanto yra tvirtinamas protezas.

Apie dantų gydymą visada galima pasikonsultuoti su odontologu, kuris mielai atsakys į visus jums kylančius klausimus, ir, žinoma, galės patarti, kokios galimybės tam tikru atveju pasiteisintų labiausiai.

Odontologijos klinikos „Protezavimas-implantavimas“ dantų procedūrų kainos

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • invisalign kapos

    Mane dabar labai domina Invisalign kapos, gydymo eiga su jomis, kaina ir panašūs dalykai. Susiradau vieną kliniką, kurioje ši paslauga teikiama ir reikės pasiklausinėti, nuvykti į konsultaciją.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>