Ką reikia žinoti apie kompiuterinės tomografijos tyrimus?

Tomografiniai tyrimaiMedicinoje yra plačiai naudojamas kompiuterinės tomografijos tyrimas apie kurį galite išsamiai sužinoti šioje https://tomografija.lt/ interneto svetainėje. Tai yra vienas iš radiologinių tyrimų, kuris skirtas tam, kad galima būtų pamatyti organizmo vidines struktūras naudojant rentgeno spindulius. Ką svarbu žinoti apie šį tyrimą?

Pirmiausia reikia žinoti, kad tai tikrai yra labai informatyvus tyrimas. Jį atlikus galima labai greitai sužinoti atsakymus apie paciento sveikatos būklę ir pakitimus, kurių negalima nustatyti kitais tyrimų metodais. Be to, kartais reikia greitai sužinoti paciento būklę, pavyzdžiui, praradus sąmonę. Tokiais atvejais kompiuterinė tomografija yra tai, kas gydytojams padeda nustatyti būklę ir pasirinkti gydymo būdą. Tiesa, toks tyrimas ne visuomet gali būti skiriamas. Tam tikrais atvejais, jo negalima skirti, pavyzdžiui, tokio tyrimo negalima atlikti moterims, kurios laukiasi kūdikio. Taip pat negalima skirti tiems pacientams, kurie turi širdies aritmijos sutrikimų. Jeigu yra jodo netoleravimas, tai taip pat reikia rinktis kitus tyrimų metodus, o ne kompiuterinę tomografiją. Tai yra pagrindiniai kriterijai, kurie turi būti atsižvelgiami, prieš skiriant šiuos tyrimus.

Šiuo metu tomografijos tyrimus galima atlikti daugelyje medicinos įstaigų. Vieni renkasi tokį tyrimą atlikti valstybinėje gydymo įstaigoje, pavyzdžiui, savo miesto valstybinėse klinikose, o kiti atliks tyrimą privačioje klinikoje. Ką apie tai reikia žinoti? Prieš užsirašant tyrimui reikia pasidomėti, kiek tokie tyrimai kainuos ir, kada galima bus atlikti. Tai svarbiausi klausimai, kurie gali padėti pacientams pasirinkti, kur jie lankysis. Pavyzdžiui, kai kuriais atvejais skiriamas tyrimas neskubos tvarka, tačiau valstybinėje įstaigoje reikia labai ilgai laukti, o pacientas nerimauja dėl savo sveikatos būklės ir tai jį neigiamai veikia. Tokiu atveju geriau pasirinkti apsilankymą privačioje klinikoje, kur nors ir yra mokama tokia paslauga, tačiau galima daug greičiau atlikti tyrimą ir sužinoti savo sveikatos būklę. Jeigu nenorite išlaidauti arba tyrimas neskubus ir jūs dėl jo jaučiatės ramiai, tai nereikia rinktis mokamų paslaugų, nes galite rinktis nemokamas valstybinėje gydymo įstaigoje. Kiek kitaip yra tuo metu, jeigu tyrimas skiriamas skubos tvarka. Tuomet dažniausiai paslaugos teikiamos tą pačią dieną arba paskiriama atvykti artimiausiu laiku, tačiau tikrai nereikia laukti taip ilgai, kaip yra tuo metu, kai tomografijos tyrimas yra skiriamas neskubos tvarka. Sužinoti viską apie šiuo tyrimus, kainas bei tai, kiek laiko reikėtų laukti, galite jums tinkamoje gydymo įstaigoje.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>