Kada apsimoka parduoti visą mišką, o kada tik medieną?

Parduoti mišką galima dviem būdais. Pirmuoju atveju parduoda mišką su žeme, o antruoju atveju parduoda tik medieną t.y. medžius iškerta ir už tai sumoka pinigus. Kuris variantas naudingesnis, sudėtinga atsakyti, nes reikia žiūrėti individualiai. Kai kuriais atvejais apsimoka parduoti viską, o kai kuriais tik medieną.

Miskai su zemeŠiuo metu matome labai daug skelbimų ir reklamų, kuriose skelbiama, kad perkame mišką. Tai miškų supirkėjų skelbimai. Skaitant reikia būti atidiems, nes kai kuriais atvejais klaidinama, ypatingai, kai teigiama, kad siūloma aukščiausia supirkimo kaina. Tam, kad suprasti ar kaina tikrai yra aukščiausia, kokią tik siūlo visi supirkėjai, reikia sužinoti, kiek jūsų miškas vertinamas kitose miškų supirkimų įmonėse. Geriausia ir paprasčiausia sužinoti, kiek jūsų miškas yra vertas, tai užklausti pas skirtingus miškų supirkėjus, kad galėtumėte gauti pasiūlymus ir juos palyginti. Tiesa, reikia būti atidiems ir atidžiai skaičiuoti galimas išlaidas, pavyzdžiui, tais atvejais, kai parduodama tik mediena išsikirtimui ir reikalingas medžių atsodinimas.

Vieni miškų savininkai svarsto apie miško pardavimą, o kiti galvoja parduoti tik medieną. Tai labai svarbus klausimas į kurį negalima atsakyti vienareikšmiškai. Labai svarbu suprasti, kad kiekvienas savininkas turi labai gerai pagalvoti ar nori parduoti tik medieną, ar visą mišką. Tai gali būti sudėtinga tais atvejais, kai norima mišką turėti, tačiau neturima daug laiko jo priežiūrai. Reikėtų tik atsiminti, kad miško priežiūra yra reglamentuojama įstatymų ir kiekvienas miško savininkas turi rūpintis savo mišku, o jeigu tai daryti per sunku ar nenorima, tai metas pagalvoti apie miško pardavimą t.y. parduoti miško žemę kartu su medžiais. Tais atvejais, kai parduoda mišką su žeme, tai visos nuosavybės teisės pereina mišką superkančiai įmonei ar kitam fiziniam asmeniui. Dažnai galima pamatyti, kad skelbiama, jog perkame mišką, tai reikia išsiaiškinti ar perka visą mišką, ar tik medieną, nes galimi įvairūs supirkimo variantai.

Jeigu nenorima parduoti viso miško, tai galima parduoti tik medieną, kurią iškirs ir už tai sumokės pinigus. Tai puikus pasirinkimas tokiais atvejais, kai turimas miškas, kuriuo rūpinamasi ir norima toliau jį turėti, tačiau atėjo laikas pasirūpinti mediena. Tik reikia būti atidiems ir pasirinkti supirkėjus, kurie dirba oficialiai bei sudaro sutartis, kad netektų nusivilti dėl netinkamai iškirstų medžių ar nesumokėtų pinigų už iškirstą medieną. Tuomet viskas praeis sklandžiai.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>