Skydliaukės tyrimai: kada juos atlikti?

Skydliaukės tyrimai Medicina practica

Skydliaukė – tai priekinėje kaklo srityje esanti endokrininė liauka, kuri yra atsakinga už hormonų gamybą. Skydliaukės reikšmė žmogaus organizmui yra labai didelė: ji dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose, padeda išvengti įvairių rimtų ligų, ir t.t. Jei ši endokrininė liauka puikiai funkcionuoja, pacientas gali džiaugtis puikia savijauta, tačiau tuomet, jei skydliaukės darbas sutrinka, iš karto yra pastebimi tam tikri sveikatos sutrikimai. Laimei, šiandien klinikose atliekami skydliaukės tyrimai padeda išvengti rimtų sveikatos sutrikimų, nes laiku pastebėti nukrypimai nuo normos padeda paskirti tinkamą gydymą.

Skydliaukės tyrimai rekomenduojami ir sveikiems žmonėms

Skydliaukės gaminami hormonai yra reikalingi viso organizmo medžiagų apykaitai, todėl šios endokrininės liaukos svarba yra tiesiog neabejotina. Skydliaukė yra susijusi ir su su centrine nervų sistema bei jos vystymusi, todėl periodiškai pasitikrinti skydliaukę yra svarbu kiekvienam žmogui. Paskirti tyrimai yra atliekami pakankamai greitai, todėl pacientui netenka patirti diskomforto ar sugaišti pernelyg daug laiko, taigi, kiekvienam besirūpinančiam savo sveikata vertėtų pagalvoti apie periodiškai atliekamus tyrimus.

Kokie tyrimai yra atliekami?

Skydliaukės tyrimai padeda nustatyti skirtingų hormonų lygius: tiriamas laisvas tiroksinas ir laisvas trijodtironinas, – šie hormonai yra atsakingi už medžiagų apykaitos procesus, nuo kurių priklauso žmogaus savijauta. Taip pat skydliaukės tyrimų metu yra nustatomas tirotropino lygis: pagrindinė šio hormono funkcija – skydliaukės hormonų funkcija ir sekrecija. Jei tirotropino kiekis yra padidėjęs, tam gali turėti įtakos pernelyg aukštas cholesterolio kiekis ar navikiniai susirgimai, o pernelyg žemas šio hormono lygis gali įspėti apie patirtas traumas ar lėtines ligas. Jei siekiama ištirti ne tik hormonų veiklą, bet taip pat ir skydliaukės struktūrinius pakitimus, gali būti skiriama echoskopija (šis skydliaukės tyrimas gali būti reikalingas tada, jei jaučiamas skausmas kaklo srityje, jei priekinėje kaklo dalyje apčiuopiamas guzelis, ir t.t.)

Skydliaukės tyrimai šiandien yra siūlomi daugybėje įvairių klinikų, tad visada yra galimybė pasirinkti būtent tokią, kuri geriausiai atitiktų jūsų poreikius: palanku pasidomėti, kokios yra nustatytos tyrimų kainos, pasiteirauti, kaip greitai bus galima užsiregistruoti vizitui, ir t.t.

Daugiau informacijos apie skydliaukės tyrimą Medicina practica puslapyje : https://medicinapractica.lt/skydliaukes-hormonu-tyrimas/

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>