Statybinės atliekos, kas tai?

Statybinės atliekos tai tokios atliekos, kurios susidaro statybų metu, ar griovimo metu. Tai tokios atliekos, kurios yra ne reikalingos tam tikro proceso metu. Tai gali būti plytos, betonas, mineralinė ar kita vata, taip pat plastikas ar stiklas. Į statybines atliekas taip pat įeina ir tam tikri namų ūkio daiktai, kaip kriauklės ar vonios. Taip pat į šias medžiagas patenka ir grindys, gipso medžiagos, bei visos kitos su statybų ar griovimo darbais susijusios medžiagos.

Kur išvežti statybines atliekas?

Dažnai susiduriama su problema, kur išvežti statybines atliekas. Juk vis dažniau susiduriama su problema, kad kuo daugiau miškelių ir miškų ar net tiesiog paprastų kelių yra užterštos nereikalingomis statybinėmis medžiagomis. Kaip žmones išmokinti, kad gamtos teršimas, yra tai, kas yra labai blogai aplinkai ir galbūt net kenksminga jiems patiems. Juk labai dažnai blogai išmestos šiukšlės gali užteršti vandenis, kurie gali patekti į pačių asmenų vandens sistemas, ko pasekoje asmenys patys net nenutuokdami to, kenkia sau patiems. Tai kaip taisyklingai rūšiuoti ir išvežti statybinės atliekos, kad būtų išvengta visų šių nemalonumų. Tai padaryti galima specialių konteinerių pagalba, kurie yra pastatomi statybų vietose, ar paprastų žmonių pasistatomis savo namo valdose. Tokiu būdu yra išvengiama ir nereikaligos netvarkos, kadangi šiukšlės kraunamos į vieną vietą. Na o vėliau jas atvažiuoja ir paima specialios šia veikla užsiimančios įmonės. Tiesa svarbu paminėti ir tai, kad statybinių atliekų išvežimas ne ten kur reikia gali kainuoti labai didelius pinigus. Įstatymuose yra nurodoma, kad statybinių medžiagų gabenimas ne pagal nurodymus, yra labai brangiai kainuojantis dalykas.

Ko negalima dėti prie statybinių atliekų?

Kadangi anksčiau tekste buvo nurodyta, kas įeina į statybines atliekas, svarbu paminėti, ko negalima dėti į jas. Dažniausiai įmonės, kuris dirba statybų sferoje labai gerai žino, ką reikia dėti ir ko ne į statybines atliekas tačiau rečiau su tuo susiduriantys asmenys mano, kad vienos ar kitos šiukšlės pridėjimas prie statybinių nieko blogo nepadarys. Na o kaip yra iš tiesų. Iš tikro tokie dalykai kenkia labai ne tik aplinkai bet ir įmonėms, kurios surenka statybines atliekas. Pridėjus tam tikrų ilgai neirstančių medžiagų, jos ilgai gulės šalia statybinių ir nebus sudorotos kaip turėtų būti apdorotos. Taip pat labai dažnai statybinės atliekos tokios kaip plytos ar betonas dažnai pasitarnauja kaip tam tikras gruntas kitose veiklose, todėl jei asmuo nusprendęs savo įvažiavimą sutvirtinti statybų atliekomis, jose ras skardinių ar kitų medžiagų jis turės papildomo darbo siekiant, kad neliktų tokių atliekų ir jis vairuodamas savo automobilį nesusigadintų savo transporto priemonės.

Plačiau apie statybines atliekas prašome skaityti Švarista.lt bloge.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>