Gydymas Vokietijoje ir Lietuvoje

Paprastai vos tik išvykę į užsienį, į kokią nors kelionę, žinome, kad tai, ko labiausiai nenorėtume, tai susirgti. Tačiau emigracijoje, stipriose ekonomiškai šalyse gyvenanties tautiečiai pripažįsta, jog vien dėl to, kad sluagos įranga užsienyje geresnė, pravartu ligoninėje gyventi ten, o ne Lietuvoje. Ponia Laima sako, kad, kai pateko į avariją Vokietijoje, visi artimieji jai sakė, jog pasisekė būti slaugomai tokioje geroje aplinkoje.

Gyvenimą sujaukė avarija

Laima sako, kad planavo gražiai įsikurti ir gyventi pačioje Vokietijos širdyje – Berlyne. Deja, planus sujaukė netikėta avarija. Moteris vairavo automobilį, tamsų vėlų vakarą važiavo namo. Kelyje pasirodė kitas automobilio nesukontroliavęs pilietis ir trenkėsi. Tai pirvertė patirti daug kūno sužalojimų, taigi, moteris turėjo ieškoti būdo, kaip išgyventi.

Į Lietuvą grįžti neplanavo

Gydymo paslaugosPirmiausiai Laima buvo nugabenta į ligoninę pačioje Vokietijoje. „Pirma mintis buvo, kad jau mirsiu, kad jau visko daug pamačiau, pagyvenau, reikia dabar ramiai pasitikti mirtį. Ir neatrodė man baisu, nes galvojau, kad šitiek daug gyvenime visko mačius galima ir numirti. Bet mane atgaivino labai greitai, prieš tai dar ir kėliausi sraigtasparniu. Tokie dalykai nenutinka kiekvieną dieną, bet kai jau nutinka, tai viską aplink stebi, bandai suvokti, kas čia dabar toliau manęs laukia. Džiaugiuosi, kad likau gyva, kad buvo žmonių, kurie man padėjo atsistoti ant kojų. Kai gulėjau Vokietijos ligoninėje, ėmiau norėti grįžti į Lietuvą. Juk ten mano artimieji, jie ateitų manęs aplankyti. Tačiau ligoninėje sesute dirbusi viena lietuvė paprotino: ko tau į tą Lietuvą, kai čia taip gerai. Ji man pasakė, kad jeigu grįžčiau, turėčiau labai daug išleisti kyšiams, o čia ir taip kiekvieną pacientą gerai prižiūri. Negana to, čia nuostabi slaugos įranga.

Taigi, man patarė nevažiuoti į Lietuvą, kai Vokietijoje galiu turėti daug geresnę kokybę. Susimąsčiau ir pagalvojau: na tikrai, kam man to reikia. Juk jau esu ne kartą taip pasielgusi, kad iš ilgesio viską mesdavau ir važiuodavau pas šeimą, bet be reikalo išleisdavau labai daug pinigų. Dabar kažkaip smagu suprasti, kad galiu čia būti ir skirti savo laiką sveikatos gerinimui. Kokia slaugos įranga priklausytų man Lietuvoje? Turėčiau dėkoti, jeigu kas nors skirtų invalido vežimėlį. O čia turiu funkcinę lovą, kuri pasisuka ir susilenkia taip, kaip man reikia. Po klubo keitimo operacijos tai yra labai pravartu“, – pasakoja moteris.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>