Kelionė į Norvegiją – ko tikėtis?

Į kai kurias Skandinavijos šalis nuolat vilioja pigūs lėktuvų bilietai. Pavyzdžiai, skrydžiai į Oslą gali siekti vos 10 eurų už bilietą žmogui. Susidaro įspūdis, kad nuskristi į Norvegijos sostinę kainuoja pigiau negu nuvažiuoti su pilnu bilietu iš Vilniaus į Šiaulius. Jeigu tik norite, keliaukite. Pigūs bilietai į Oslą, Trondheimą, kitus Norvegijos miestus, tai tikrai puikus kelionių pasirinkimas kiekvienam. Tačiau prieš tai galima pagalvoti apie tai, kas jūsų laukia Norvegijoje.

Įdomi kalba

OslasPirmiausia, vos pigus skrydis jus nukels į šią šalį, susidursite su jos kalba. Pirmą kartą ją klausant, ji panaši anglų, vokiečių ir kažkokią aptakią „uli uli“ kalbą. Joje daug minkštų skiemenų, pusbalsių. Dėl to kalba skamba švelniau negu vokiečių. Tačiau nėra tiek daug neištariamų raidžių kaip anglų kalboje. Nors su anglų kalba norvegų kalba turi daug iš bendros kilmės atsiradusių panašių žodžių. Visgi, jeigu bandysite oro uoste ką nors užkalbinti angliškai – tuojau pat sulauksite sklandaus atsakymo ir pagalbos. Norvegai kalba taip sklandžiai angliškai, kad iškart susigėsite savo gremėzdiškų ir rusišką sintaksę menančių angliškų pasakymų. Tačiau jausitės, kad keliaujate ne be reikalo. Keliauti verta kaip tik tam, kad pamatytumėte tokį autentiškumą. Tikimės, ta autentika bus tikrai maloni.

Didžiulės kainos

Nors į Norvegiją skrydžiai yra itin pigūs, tačiau kainos šalies viduje mums, lietuviams, atrodo labai didelės. Kur didelės kainos, ten ir dideli atlyginimai. Ne be reikalo tokia didelė lietuvių dalis jau gyvena ten, dirba ir uždirba daugiau negu čia uždirbdavo anksčiau.

Nuostabūs vaizdai

Žinoma, verta į Norvegiją keliauti ir atostogauti. Juk tai išties pasakiško grožio šalis. Ten, kur atsiveria fiordai, kalnai, upės, šaltiniai, ežerai, kur žemė ir dangus susilieja, ten priešais veriasi gamtos grožis. Norvegijoje pailsėsite kaip nepaprastai tyroje, gražioje aplinkoje. Paprastas lėktuvo skrydis į Oslą leis jums naudotis visus susisiekimu. Iš ten galėsite tęsti savo kelionę autobusais, lėktuvais, traukiniais ar laivais – keltais.

„Gero gyvenimo“ jausmas

Kaip ir kiekvienas Rytų Europietis, Norvegijoje pajusite gero gyvenimo jausmą. Kai žmonės nesipjauna dėl akcijų, nes šios jums ne tokios svarbios. Kai visi ramiai ir patenkintai mėgaujasi šia diena, akimirka, galimybėmis. Tai leis išbandyti ir save, ir aplinką, ir galiausiai galbūt nieko daugiau kito nenorėsite, tik kaip praleisti visą savo gyvenimą šioje tobuloje šalyje.

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>