Namo projektas: kaip išsirinkti?

Namų projektaiNamo statybos yra labai svarbus įvykis, kuris prasidės nuo tam tikrų darbų, kaip sklypo pirkimas, dokumentų tvarkymas ir namo projekto pasirinkimas arba kūrimas. Norėdami sužinoti apie namų projektus galite apsilankyti šioje https://www.architektugildija.lt/ interneto svetainėje. Šiuo metu namų projektai siūlomi daugelio architektų ir jums galima bus rinktis iš daugybės pasiūlymų. Ką reikia žinoti, kad pasirinktumėte tinkamai?

Pirmiausia reikia atidžiai peržiūrėti esamus projektus. Taip pat gerai būtų žinoti, kokio dydžio ir kelių aukštų namo norite. Būna ir taip, kad žmonės visiškai nenumano, kokio namo jie nori. Tuomet jie turėtų peržiūrėti kuo daugiau namų projektų, kad suprastų, ko nori. O jeigu jau žino ko nori, tai bus daug paprasčiau ieškoti. Tokiu atveju reikės pasirinkti tinkamus paieškos kriterijus, kad galima būtų greičiau surasti tinkamą namo projektą. Taip pat galima kreiptis į architektus, kad jie jums padėtų suprasti, ko norite ir parinktų tinkamą namo projektą arba sukurtų individualų.

Šiuo metu yra siūlomi individualūs ir kartotiniai projektai. Tais atvejais, kai randate tinkamą jau sukurtą projektą, tai jums nereikės ieškoti architekto, kuris jums kurs individualų namo projektą. Beje, individualūs projektai kainuoja brangiau, nei tie, kurie jau yra sukurti t.y. kartotiniai. Taip pat jūs ne tik sumokėsite brangiau, jei rinksitės individualų projektą, bet ir reikės daug daugiau laiko, nes lauksite, kol jis bus parengtas. Taigi, pagalvokite, kurie namų projektai jus domina. Įvertinkite laiko sąnaudas ir pinigus. Žinoma, kartais nėra kito pasirinkimo, nes gali būti, kad jūs būtinai norite tam tikro namo, o kartotinio projekto tiesiog nėra. Tuomet reikės ieškoti, kas jums jį sukurs. Be to, gali būti ir taip, kad namo projektas jums reikalingas tam, kad galėtumėte įgyvendinti kokią nors ypatingą viziją, kaip atrodys jūsų namas.

Jeigu norima pasirinkti individualų namo projektą, tai reikės surasti ir tinkamą architektą. Galima rinktis pagal surastas rekomendacijas arba paklausinėt pas draugus ir pažįstamus. Taip pat galima rinktis pagal tai, kokie namai patinka t.y. surasti architektą, kurio statomų namų stilius patinka. Kai kurie važiuoja ir stebi pastatytus namus ir tuomet, kai pamato gražų namą, kuris tikrai labai patinka, tai tuomet pasikalba su šeimininkais bei sužino, kuris architektas suprojektavo namą. Kaip matome yra daug įvairių būdų kaip surasti tinkamą projektą.

Gražina

Gražina paskelbė 696 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>