Pastatyti namą ne taip lengva

Statome namusSakoma, kad namo statyba įeina į kiekvieno žmogaus gyvenimo planą: pasodink medį, užaugink vaiką, pastatyk namą. Pasakymai pasakymais, tačiau tie, kam namo statyba tampa realybe, pabrėžia, kad tai tikrai toks sunkus darbas, kad jis galiausiai tampa gyvenimo tikslu, nes užima labai daug laiko, kol viską pabaigi. Kalbiname Tomą, kuris jau ketvirtus namus stato sau ir šeimai namą.

Kodėl norėjai statyti namą, juk galėjai gyventi bute?

Visą laiką norėjau namo. Pats augau mažame mieste, ir namus mums buvo pastatęs tėvas. Mes tuo metu, dar būdami vaikais, nežinojome, kaip viskas čia yra, kodėl tai taip svarbu turėti namus. Nesupratome, kad tėvas tikrai ilgai dirbo, ir kad namo statyba nebuvo juokų darbas. Visi draugiškai su motina pasišaipydavome iš jo, kad namą jis pastatė prastą, kad tai tas negerai tame name, tai anas. Galiausiai šeima išsiskyrė, ir tik būdami suaugę supratome, kokį milžinišką darbą tėvas padarė. Kadangi augau name, tai butas man visada atrodė kažkas tokio, ką turi kiti vaikai, bet ko neturiu aš. Atrodė kaip ir egzotika. Bet kai vėliau, vyresniame amžiuje, jau būdamas studentas, iš tiesų nuomojausi butą didmiestyje, tai jame jaučiausi kaip kokiame kalėjime. Kuo toliau, tuo labiau norėjau namo.

Kaip viską pradėjai?

Pirmiausiai susitaupėme su žmona pradiniam įnašui dėl paskolos. Tada ėmėme pirmą paskolos dalį, pradėjau statyti namą nuo nulio, nuo pamatų. Pastatėme sienas, ir toliau nebegavome būsto paskolos, nes trūko pajamų. Kad ir kaip apmaudu, teko metus pralaukti. Per juos supratau, kad šis namas nėra man toks geras, ir kad norėčiau kitokio, arčiau upės. Taigi, tuos griaučius, kuriuos savo prakaitu pastačiau, pardaviau, ir ėmiausi naujo būsto projekto.

Tai dabar jau statai kitą namą?

Taip, dabar statomės namą kitur, prie upės. Išties graži vieta. Tik dirbti tenka labai daug, aš net vasarą neturėjau laisvos dienos – visą laiką darbe, o po darbo eini ko nors dėl namo daryti.

Ką žmonės galvoja apie tavo namą?

Skaudžiausia, kad pažįstami visada kritikuoja įvairius sprendimus, neva, per daug šviesos, neva, kodėl tokioje vietoje ir t. t. Aišku, iš pavydo. O nepažįstami apskritai vadina mane tėvelio sūneliu, sako, kad man viską tėvas nupirko, nors to tėvo aš seniai nebeturiu ir iš tėvų negavau nė cento. Tai rodo, kad statyti namą yra sunki užduotis, ir labai ne daug kas imasi jos.

Sėkmės!

Gražina

Gražina paskelbė 687 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>