Pavasarinis tvarkymasis kieme

Pavasario saulė pakyla vis aukščiau ir aukščiau, ir vis ilgesnę dienos dalį matote šiukšlynus po savo langais. Taip, jūs neapsigaunate, jums tikrai reikalingos kiemo aplinkos tvarkymo paslaugos. Tvarkytojus, jeigu įperkate, galite užsisakyti labai operatyviai. O jeigu negalite, tuomet tvarkytis ir darbuotis teks patiems. Kokius darbus daro tvarkytojai arba jūs, atėjus pavasariui?

Senų lapų nugrėbimas

Tvarkinga aplinkaVien iš įmonės manoaplinka.eu galime matyti daug skaisčiomis liemenėmis apsirengusių žmonių, kurie kasryt šluoja mūsų šaligatvius bei greboja parkų pieveles. Sulig pirmuoju sniegu ir jo nutirpimu, pamatome viską, ką sniegas žiemai buvo nuo mūsų paslėpęs. Viską, kas guli lauke nuo praėjusio rudens. Tikėtina, kad visų lapų pernai nenusigrėbėte, tad pernykščius lapus tenka eiti grėbti dabar. Tačiau jeigu nenorite arba neturite laiko – tą padarys samdyti tvarkytojai, o jūs savo laisvalaikį galėsite išnaudoti kokybiškam poilsiui. Daugiausia lapų reikės greboti ties gyvatvorėmis, taip pat ten, kur auga medžiai, gėlių darželiuose ir vietose, kur lapai tiesiog vėjo atnešti užstringa. Pavasarį juos grėbti daug sunkiau, kadangi jie būna šlapi, sunkiai pačiumpami. Ir daug lengviau tą patį daryti rudenį, kai jie tokie gražūs, geltoni ir traškūs plevena žemyn.

Šakų karpymas

Kol neprasidėjo sodų žydėjimo metas, reikia nukarpyti šakas. Kadangi jūsų vaismedžiai gyventų visai kitaip, negu kad jūs norite, jeigu nebūtumėte sodo šeimininkas. Sodai mielai užsiaugintų džiunglių tipo šakas ir greitai vietoje medžių alėjos būtų medinės siena, kadangi pro šakas neprasibrautumėte. Taip atrodo apleisti sodai, kurių savininkai būna emigravę ir palikę sodybas Lietuvoje. Kai medžiai ir krūmai nebūna prižiūrimi, jie išveši, atsiranda daug nenaudingų šakų, mezgama mažai vaisių. Tad kol nepradėjo žaliuoti ir baltuoti pumpurai bei lapai, reikia čiupti pjūklus, sodininko žirkles, ir sutvarkyti visas tas šakas. Darykite tą patys arba samdykite aplinkos tvarkytojus.

Šiukšlių rinkimas

Ne be reikalo pavasarį vyksta akcija "Darom". Tai dėl to paties sniego, kuris atidengia visas rudens nuodėmes būtent pavasarį. Ir pamatome, kokiais didžiuliais verpetais upėse sukasi seniai sumesti plastikiniai buteliai, matome, kaip jie stringa krantuose. Ir pastebime, kiek parkuose primėtyta plastikinių pakuočių, stiklo šukių, senų padangų ir kitokią šlamšto. Reikia viską surinkti. Tokią akciją reikia pasidaryti ir savo sode bei apylinkėse tam, kad turėtumėte švarią bei gražią aplinką. Tačiau, jeigu laiko tam neužtenka, visais darbais gali pasirūpinti aplinkos tvarkytojai.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Komentarai

  • stumdomi

    Nuo kaimynų galite pasislėpti stumdomais kiemo vartais, bet nuo savęs nepabėgsite. Palaikykite tvarką kieme visus metus, kad jis būtų džiaugsmas, o ne našta.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>