Vertimų biuras ar laisvai samdomas specialistas?

Prireikus išversti kokį nors tekstą tenka ieškoti specialistų, kurie teikia tokias paslaugas. Šiuo metu tiek biurų, tiek pavienių asmenų yra gana daug, tad būtina kuo daugiau dėmesio skirti jų lyginimui, kol rasti labiausiai tiks.

Nors dažniausiai daugiausia dėmesio sulaukia vertimų biuras, kadangi jis dažniausiai notariškai patvirtina suteiktas paslaugas, tačiau kai kurie vis dar samdo laisvus specialistus, kurie teigia, kad visada gali atlikti paslaugas kur kas pigiau.

Apie kainas

Renkantis bet kokias paslaugas teikiančius specialistus užsakovams dažniausiai rūpi kainos. Tai yra normalu. Visgi, atminkite, kad karais per daug didelis taupymas gali atsukti jums nugarą. Dažniausiai laisvai samdomi specialistai dirba pigiau nei vertimų biurai.

Tačiau tokie specialistai dažniausiai nereikia ir jokių garantijų, jiems dažniausiai ne taip rūpi jų reputacija. Taigi, per daug taupyti negalima, kadangi tai gali kainuoti kokybę.

Reikia garantijų

Jeigu jums reikia vertimo garantijų – vertimų biuras yra vienintelė opcija, kuriai verta skirti dėmesio ir laiko. Dagelis tokių biurų ne tik suteikia savo asmenines garantijas, tačiau taip pat ir bendradarbiauja su notarų biurais. Pastarieji garantuoja, kad vertimas bus labai greitai pasirašomas, tad sklandus bendradarbiavimas galiausiai labai naudingas ir klientui.

Vertimo kalba

Renkantis specialistą arba biurą juos reikia kategorizuoti pagal tai – su kokia kalbama jie dirba. Anglų – klasika, tačiau jeigu reikia ir retesnės kalbos vertimo – vis tiek dažniausiai galima rasti labai plačią pasiūlą. Svarbiausia yra kuo daugiau dėmesio skirti atsiliepimams, kurie gali padėti geriau suprasti vertėjo galimybes ir kompetencijas.

Teksto tipas

Galiausiai, pats tekstas dažniausiai nurodo – kokio vertėjos jums riekia. Paprasčiausiai vieni biurai verčia tik grožinio tipo tekstus, kai tuo tarpu kiti – teisinius. Pagal tai, kokio tipo vertimo jums reikia – galima labai susiaurinti paieškas tų, kurie teikia paslaugas. Ir konkretus specialistas yra labai svarbus. Kitu atveju kyla rizika, kad bus gaunamas prastesnės kokybės vertimas nei jums galimai reikia.

Kokybė ir labai maža kaina dažniausiai neina greta viena kitos. Gera kokybė kainuoja. Ypač kai kalbama tokius darbus, kaip vertiniai. Juk jie reikalauja žinių bei kompetencijų. Natūralu, kad tai galiausiai augina paslaugų kainas.

Gražina

Gražina paskelbė 701 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>