Ką svarbu žinoti apie depresiją?

Labai dažnai depresija sergantys žmonės to nepripažįsta ir, kas blogiausia, neieško jokios pagalbos. Šiuo metu psichiatrijos klinika yra ta vieta, kuri tampa svarbi visiems jaučiantiems, kad jų gyvenimo kokybė prastėja dėl patiriamų neigiamų emocijų ar minčių. Jeigu jaučiamas liūdesys, nerimas ar baimė, kuri užsitęsia ilgiau, nei 2 savaites, tai reikia kreiptis pas psichologą ar psichiatrą, kurie galės padėti.

Psichiatras pagalbaiKuo pasireiškia depresija? Dažniausiai įvardinama, kad depresija pasireiškia kaip pasikeitęs aktyvumo lygis t.y., kai sumažėja žmogaus aktyvumas. Tai apibūdinama kaip nuovargis, neturėjimas energijos ir džiaugsmo praradimas. Taip pat rimtas signalas yra tuomet, kai anksčiau džiuginusi veikla tapo nebeįdomi ir daugiau niekuo nesidomima. Tiesa, svarbu žinoti, kad tokia apatiškumo būsena turi trukti ilgiau, kaip 2 savaites, kad galima būtų įtarti depresiją. Taigi, jeigu šiuos simptomus žmogus jaučia mažiau, nei 2 savaites ir jis vėl pradeda domėtis įvairiomis veiklomis, turi energijos bei jaučiasi laimingas, tai jam tikrai nėra depresijos.

Labai svarbu žinoti, kad depresija yra taip vadinama tyli liga. Ją labai sunku atpažinti, nes daugelis mano, kad tiesiog neturi nuotaikas ar juos kažkas slegia. Be to, tai nėra tokia liga, kuri išreiškiama kažkokiais gerai atpažįstamos ligos požymiais.

Depresijos būna tiek labai sunkios, tiek lengvos formos. Pavyzdžiui, jeigu žmogus sergantis depresija nebepajėgia atlikti net paprastų kasdienių darbų, tai jau priskiriama sunkiai depresijos formai. Tuo tarpu tie, kurie nors ir jaučia apatiškumą, slogią nuotaiką ilgą laiką, tačiau vis tiek dirba bei bendrauja su žmonėmis, tai jie serga lengva depresijos forma. Tiesa, sergant lengva depresijos forma, reikia būti itin budriems, nes tokie žmonės labai lengvai gali susirgti sunkia depresijos forma, kai tik netikėtai pasikeičia kažkoks gyvenimo etapas ar atsiranda nauja situacija, pavyzdžiui, atleidimas iš darbo ar žinia apie artimojo ligą. Tokiu atveju padės psichiatrijos klinika, kurioje dirba daug įvairių sričių specialistų, kurie teikia psichologinę pagalbą ar gydo įvairias psichikos ligas. Svarbu tik nedelsti ir kuo greičiau kreiptis.

Šiuolaikinis depresijos gydymas skiriasi nuo anksčiau taikytų gydymo metodų. Šiuo metu stengiamasi taikyti medikamentinį gydymą. Žinoma, jei būklė negerėja, tai tuomet bus skiriami ir medikamentai, tačiau kol to nereikia, tol neskubama gydyti žmogaus vaistais. Labai svarbu surasti specialistus, kurie skiria tinkamą gydymą. Tuomet išgydyti depresiją galima ir be vaistų pagalbos.

Gražina

Gražina paskelbė 686 publikacijas

Įrašų navigacija


Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus skelbiamas. Privalomi laukeliai pažymėti simboliu *

Jūs galite naudoti šiuos HTML tag'us:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>